VIDEO Stávka medzi Rytmusom a youtuberom Gogom: Raper je presvedčený, že Slováci sú rasisti

Youtube

#Najznámejší raper a najúspešnejší youtuber na Slovensku v spoločnom projekte? Na youtubovom profile toho druhého sa v stredu objavilo video, v ktorom sa Rytmus a Gogo stavili o osude auta za 7500 eur. To visí na žeriave v Banskej Bystrici niekoľko metrov nad zemou a Slováci môžu v hlasovaní rozhodnúť, či ho dostane rómska rodina z východu Slovenska alebo bude zničené.

Slováci môžu hlasovať

Hlasovať o jeho osude je možné na internetových stránkach občianskej iniciatívy NášNázor.sk. Rytmus pritom hovorí, že rasizmus je na Slovensku tak zakorenený, že jeho obyvatelia radšej nechajú auto zničiť. Na druhej strane stojí 20-ročný youtuber Gogo, ktorý tvrdí, že Slováci takí nie sú.

Vo videu je zároveň zaznamenané, ako sa dvojica stretávala s rodinami a vyberala tú, ktorá ma teraz šancu. O osude auta a rómskej rodiny sa tak rozhodne o tri týždne. Dovtedy je možné hlasovať a vyviesť Rytmusa z omylu.

Nie je to prvý projekt

Nejde o prvý projekt youtubera s neziskovou organizáciou poukazujúcou na rasizmus či ľudské práva. Minulý rok nakrútil Selassie s Nadáciou otvorenej spoločnosti sériu Výlety naslepo, v ktorej sa ocitol v rómskej osade, utečeneckom tábore či pamätníku koncentračného tábora.

Odporúčame