VIDEO Slovenskí youtuberi vo vyostrenom konflikte: Nachytali státisíce ľudí

Facebook

#V posledných dňoch zaplavili slovenský internet krátke videá, v ktorých sa vzájomne ohovárali dvaja známi youtuberi. Nešlo len tak o nejakých vlogerov, ale o Selassieho a Expla, ktorí dlhodobo patria k smotánke tejto scény na Slovensku.

Keďže k podobným konfliktom v sieti dochádza pomerne často, neboli možno ani tak prekvapivé. No reakcia na ne bola ohromná. Mali státisíce pozretí, Expla aj Selassieho vzájomne urážali fanúšikovia… Chytili sa toho aj média, ktoré tak priliali olej do ohňa. Youtuberi sa vo videách vzájomne ohovárali, rozprávali o absurdných požiadavkách, aké mali v marketingových kampaniach, prípadne o tom, kto z nich koľko minul na vybavenie.

Po týždni sa však ukázalo, že dvojica si celý konflikt vymyslela ako súčasť kampane pre GlobSec. Táto nezisková organizácia spolu s youtubermi chcela upozorniť na fenomén takzvaných fake news a na to, že mladí ľudia by si mali overovať informácie podávané médiami a aj ľuďmi na sociálnych sieťach.

„Ešte raz by som sa chcel ospravedlniť za to, že sme vás ťahali za nos,“ píše na Facebooku Selassie. „Som rád za každého, komu sme aspoň trošku otvorili oči. Nejde len o nás dvoch ide o celý internet. My dvaja sme len dokázali čo dokáže spôsobiť jedna neoverená informácia.“

Pre Selassieho to nie je prvá spolupráca s neziskovkami. Ešte minulý rok nakrúcal sériu Výlety na slepo, keď sa bol pozrieť v Osvienčime, rómskej osade, či v utečeneckom tábore.

Video popisujúce konflikt:

Video, v ktorom Selassie ohovára

Film zo zákulisia kampane:

Ešte raz by som sa chcel ospravedlniť za to, že sme vás ťahali za nos 🙂 Som rád za každého komu sme aspoň trošku…

Posted by Menameselassie on 7. jún 2017

Odporúčame