VIDEO Slovenská majsterka sveta Lucia: Neuveriteľné kúsky s loptou, zatieni aj mužov

Lucia Kevická (foto: Facebook/Lucka Kevická)

#Byť majstrom sveta a zároveň Slovákom je vo futbale niečo ťažko dokázateľné. Kým v kolektívnej forme sme od toho pomerne ďaleko, vo freestyle odnoži futbalu svoju majsterku sveta máme. Volá sa Lucia Kevická a už niekoľko rokov zabáva celý svet jej loptovým umením.

25-ročná Bratislavčanka vyzerá, ako keby sa s loptou narodila a okrem zmieňovaného titulu z roku 2012 sa pravidelne objavuje na čelných pozíciach prestížnych turnajov. „Môj prvý kontakt s loptou bol už vo veľmi mladom veku, keď ma rodina dala na modernú gymnastiku. Ide tam síce o niečo iné, ale cit k lopte a niektoré prvky odtiaľ využívam dodnes,“ prezradila úspešná futbalistka pre Športky v roku 2013.

Po gymnastike prišlo koketovanie futbalom, Lucia dokonca hrávala ako staršia žiačka za bratislavský Slovan. „Kvôli zraneniam som s futbalom skončila a začala som robiť už len freestyle football, vtedy som mala asi 16 rokov,“ dodáva.

O čo však v súťažiach vo freestyle futbale vlastne ide? „Porota je povinná hodnotiť štýl, kreativitu, kontrolu nad loptou, prevedenie triku a celkový dojem. Tieto parametre sa dajú dokopy a vyjde z toho víťaz. Keďže tento šport sa nazýva freestyle football, každý si robí to svoje,“ vysvetľuje Lucia.

Viac o Lucii sa môžete dozvedieť z nášho videa z Adidas Football BattleShip 2018.

Viac z umenia Lucie Kevickej:

Odporúčame