VIDEO Rapová nedeľa, akú Slovensko ešte nezažilo: Nové videoklipy vypustila do sveta Sima, Kali, Samey, Momo aj P.A.T. s Mega M

Zdroj: YouTube/SIMA Official

#Vianoce, respektíve obdobie pred nimi už niekoľko rokov znamená spustenie predaja a vydanie nových albumov veľkej časti predstaviteľov rapovej a hip-hopovej elity na Slovensku. 1. december 2019 sa však do análov slovenskej hudby rozhodne zapíše zlatými písmenami. Videoklipy k svojím novým songom totiž vypustilo skutočne značné množstvo interpretov a ty si môžeš všetky pozrieť nižšie.

Sima

Začneme momentálne najúspešnejšou interpretkou na scéne, Simou. Vždy, keď vydá svoj nový klip, trendy na YouTube sa doslova otrasú v základoch a ona okamžite vyletí na samý vrchol. Inak to asi nebude ani v prípade jej najnovšej skladby Bombím, ktorá je zároveň titulnou a rovnomennou sklabou celého albumu.

Kto je Sima? Začínala v Hlase Česko Slovenska, dnes je jednou z najpočúvanejších speváčok u nás

Čo sa samotného albumu týka, tak ten bude obsahovať až 11 trackov a hosťovať jej budú skutočne zaujímavé mená ako Nerieš, Separ či Ego. Bombím vychádza už zajtra.

P.A.T. a Mega M (ONI)

Majú spolu už niekoľko trackov a obaja sú členmi labelu Pozor Records. Teraz chcú však svoju spoluprácu posunúť ešte na vyššiu úroveň. Mega M a P.A.T začali prednedávnom na svojich sociálnych sieťach pridávať príspevky s menšími náznakmi niečoho spoločného. Ich projekt nesie názov Oni a spoločne zároveň hneď vydávajú aj album.

VIDEO Rytmus posiela do sveta nové Rapíky starej matere: Skráť si čakanie na nový album Kontrafaktu spolu s Egom a Anysom

Dnes už vieme, že makali na spoločnom albume s názvom Caviar & Pruser. Obaja už tento rok vydali svoje sólové projekty a teda skutočne nezaháľajú. Už zajtra sa album odosiela do tepla tvojho domova, takže si vychutnaj skladbu Havel a teš sa na žltý lístok z pošty.

Samey

Samey vypustil do sveta jeden z najsilnejších songov svojej kariéry. Ani nemá veľmi zmysel riešiť, o čom je, takže ti len povieme, že si siahol na samé dno svojej minulosti a prináša osobnú skladbu plnú bolesti a starej lásky, ktorá nedopadla podľa predstáv. Tak si to rovno pusti a ponor sa do toho ako do čierneho vosku, ktorý na tvojej duši zanechá stopu. A tá ti tam zostane pekne dlho, čo ale nevadí, pretože to tak chceš.

Kali

Treba sa zmieriť s tým, že Kali zostane na scéne zostane dovtedy, kým budú mať ľudia o neho a jeho tvorbu záujem. A ten tu rozhodne je. Aby toho nebolo málo, Kali vydal pred pár dňami aj ďalší album, ktorý nesie názov Ale ne. K tomu pridal aj ďalší vizuál.

Tentokrát na skladbu Highway. Na tej mu sekunduje Terapia, pričom o samotnú hudbu sa postaral Jurgiano. Ide o trošku odlišnejší štýl, než na aký sme zvyknutí. Takže nám daj pokojne v komentároch vedieť, čo naň hovoríš.

Momo

Momo má pre nás rovno dve skladby. V tom prvom prináša Flow 2300. Samotný videoklip aj song je na najvyššej možnej úrovni, no nechýba ani jasný odkaz skazenej spoločnosti, ktorej raper nastavuje jasné zrkadlo. Okrem toho oznamuje aj dátum krstu albumu Outsider, ktorý sa uskutoční už 20. decembra v bratislavskom klube Babylon.

VIDEO Strapo a Rest prichádzajú so silným odkazom pre každého: Nezabúdaj na rodinu a drž sa pevne na Zemi

K tomu ešte aj hosťuje spolu s Čis T na novom albume DJ Wicha. Ten nesie názov Jako ryba ve vodě a  vychádza už 4. decembra, pričom na ňom nájdeš na ňom skutočne poriadnu nálož kvalitných hostí. Pred pár dňami zavesil Wich na svoj Instagram aj guest list, na ktorom nechýba ani Rytmus, Čis T, Boy Wonder, Ego či dokonca Zverina.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame