VIDEO Závod, kde pracovalo tisíce ľudí sa zmenil na ruinu: Na niekdajšiu pýchu mesta je smutný pohľad, jedáleň ako z hororu

Ilustračný obrázok. Photo by Hieu Vu Minh on Unsplash

#Závody ťažkého strojárstva v Dubnici nad Váhom boli svojho času priemyselnou pýchou mesta, kde pracovalo niekoľko tisíc pracovníkov. Vtedajšia zbrojovka patrila koncernu Škoda Plzeň a vyrábala delostrelecké zbrane. Počas vojny bol podnik pod kontrolou Herman Göring Waffenwerke a vyrábal pre Nemecko delostrelecké zbrane, muníciu, súčiastky námorných torpéd či leteckých motorov. Ku koncu vojny bol areál bombardovaný spojencami a takmer úplne zničený.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Odvtedy prešla poriadne dlhá doba a podnik zostáva už niekoľko rokov opustený a chátra. Aj preto však láka (okrem kriminálnych živlov) aj urbexerov, ktorí ho radi preskúmavajú krížom-krážom. Jedno také sme ti priniesli ešte v decembri, pričom v článku sme ti podrobne zhrnuli aj samotnú históriu týchto závodov. Celý si ho môžeš prečítať tu.

Toto miesto nedávno preskúmali aj chalani vystupujúci na YouTube pod kanálom Opustené SK. Okrem samotných gigantických veží tohto podniku poriadne preskúmali aj závodnú jedáleň, v ktorej by si sa v noci sám rozhodne nechcel ocitnúť. Viac si už ale môžeš pozrieť vo videu nižšie. Čo naň hovoríš?

Zaujalo ťa video? Zisti o slovenskej urbex scéne viac v rozhovore s Marcelitom Rečinským a Dávidom Urbexom. Prezradia ti napríklad to, či mali pri objavovaní opustených miest niekedy problémy s políciou, ako hľadajú spoty alebo čo by odporučili začínajúcim urbexerom.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame