VIDEO Pozri si zničené kúpalisko a ozdravovňu na východe Slovenska: Areál si pred rokmi kúpil hokejový majster sveta, nič sa s ním nedeje

Ilustračné foto: Pixabay.com

#O Krompachoch sme písali len pred pár dňami, keď sme spomínali úspešný klub Cheeky Girls, ktorý zbiera úspechy v celej Európe. Teraz sa tomuto východoslovenskému mestečku budeme venovať opäť. Jeho opustené kúpalisko a detskú ozdravovňu totiž s kamerou navštívil urbexer Dávid. A vzniklo skutočne zaujímavé video.

Zaujímavosťou je, že majiteľom ozdraviska je známy hokejista Ladislav Nagy, ktorý ho kúpil ešte ako hráč NHL pred viac ako desiatimi rokmi. Za ten čas sa mu však miesto nepodarilo dať do takého stavu, aby mohlo byť videné inde, ako len v urban exploring videách. Majster sveta z roku 2002, ktorý kariéru ukončil tento rok počas domácich MS sa snažil miesto predať späť mestu, to však nemalo peniaze.

Miesto má bohatú históriu. Povstalo ešte v roku 1948, keď tu liečili podvýživené deti. Okrem ozdravovne tu ešte stojí kúpalisko Snežienka, ktoré je rovnako v dezolátnom stave. Od začiatku nultých rokov tu prebiehajú rôzne majetkové spory a miesto tak chradne. To umocnil požiar strechy v roku 2004. Pozri sa, ako to v Krompachoch vyzerá dnes.

Zdroj: Korzár
Odporúčame