VIDEO Pozri si nedostavané depo metra v Petržalke: V Bratislave sme mohli už 20 rokov jazdiť pod zemou, namiesto toho to vyzerá takto

Ilustračné foto: Pixabay.com

#Ak by išlo všetko podľa plánov, v Bratislave sme už takmer 20 rokov mohli jazdiť metrom. Jeho výstavba začala už v roku 1988 s plánovaným dokončením v roku 2000. Ako ti je asi jasné, vlaky pod zemou v hlavnom meste nikdy nezačali premávať.

Históriu celého projektu sme si už stihli zmapovať v samostatnom článku, teraz sa pozrieme, ako to vyzerá v pozostatkoch depa, ktoré stihli pred pozastavením prác postaviť.

Pôvodné depo Janíkov dvor stojí v Petržalke. Vnútri to pred pár dňami zmapoval urban explorer Marcelito, s ktorým sme pred pár dňami priniesli aj rozhovor. 

V jeho videu z petržalského podzemia tak nájdeš, ako to v tuneli dnes vyzerá, aké graffiti tam zdobia steny a nechýba ani pár prestrihov na videá, ktoré informujú o niekdajších plánoch na výstavbu.

Mimochodom, ak ťa zaujíma, ako to môže na danom mieste vyzerať počas párty, pozri si video z koncertu H16, ktorí tu zahrali počas jednej z akcií Spots.


Zaujímajú ťa netradičné miesta? Poď sa pozrieť, ako to vyzerá v Černobyle. Lístky nájdeš na Predpredaj.sk!

Odporúčame