VIDEO Poznáme rebríček najlepších hráčov sveta: V top 10 opäť aj Slovák

HLTV

#Ako každý rok, tak aj ten uplynulý sme na poli profesionálneho hrania hry Counter-Strike: Global Offensive zaznamenali mnoho obdivuhodných výkonov. E-športový portál HLTV.org nechá máloktorý z nich nedocenený a tak nám, ako každý rok začiatkom roka, prináša rebríček dvadsiatich najlepších hráčov, sprevádzaný zostrihom tých najpútavejších kúskov.

Okrem poradia hráčov sa dozvieme aj dôvody ich umiestnení, štatistiky a výkony v jednotlivých turnajoch za minulý rok. Ako zvyčajne sa na tomto zozname nachádza aj známy slovenský AWP-čkár Ladislav „GuardiaN“ Kovács, ktorý tentokrát obsadil deviatu priečku.

Elektronický šport plní štadióny ako futbal či hokej: Ako sa dá zarobiť hraním hier?

Od roku 2012, keď GuardiaN presedlal z verzie Counter-Strike: Source na Global:Offensive, sme ho mohli vidieť figurovať vo viacerých zostavách, počnúc česko-slovenskými tímami myDGB.net, či 3DMAX a neskôr medzinárodných zoskupeniach ako TCM-Gaming, Virtus.Pro, alebo Natus Vincere, kde pôsobil do leta minulého roka. Práve počas štvorročného pôsobenia v ukrajinskej zostave Na’Vi dosiahol rodák z Komárna najväčšie úspechy, čo dokazuje aj jeho druhá priečka v zozname najlepších hráčov v roku 2015. Začiatkom augusta 2017 ukrajinský tím opustil a pridal sa k medzinárodnej zostave FaZe Clan, s ktorou obsadil vrcholné priečky na mnohých celosvetových turnajoch v uplynulom roku.

HLTV

Ďalšie známe meno na domácej scéne môžeme nájsť aj na šestnástej priečke rebríčka, ktorú obsadil český hráč tímu Mousesports Tomáš „oskar“ Šťastný. Spočiatku pôsobiaci v mnohých česko-slovenských zostavách vykročil do medzinárodných vôd na prelome rokov 2015 a 2016, keď spolu s Martinom „STYKO“ Stykom nastúpili do ukrajinského tímu HellRaisers. Dokazovali tak svoj talent na širšom poli. Neschopnosť kvalifikovať sa na Major turnaj v Columbuse roku 2016 bol však zlomovým bodom, keď Tomáš HellRaisers opustil. V Auguste toho istého roku vyplnil miesto v nemeckom Mousesports, kde s menšou prestávkou pôsobí dodnes. Okrem šestnástej priečky v celkovom rebríčku obsadil oskar napríklad aj tretie miesto v počte zabití na kolo so zbraňou AWP.

HLTV

Na prvých troch miestach sa však tento rok českí ani slovenskí hráči nenachádzajú. Tretie miesto si za rok 2017 odniesol Brazílčan Fernando „fer“ Alvarenga z tímu SK Gaming, ktorý drží ocenenie aj za najlepšieho hráča tretej sezóny Esport Championship Series, či mnoho ďalších ocenení. Na druhom mieste sa nachádza Nikola „NiKo“ Kovač z Bosny a Hercegoviny, odnášajúc si dve MVP ocenenia z tretej sezóny StarLadder i-League StarSeries a ESL One New York, kde sa so svojím tímom FaZe Clan umiestnili na prvom mieste bez prehry jedinej mapy. Je podobne držiteľom mnohých EVP ocenení.

Prvú priečku rebríčka HLTV.org za rok 2017 však opäť obsadil ďalší Brazílčan Marcelo „coldzera“ David z tímu SK Gaming a to už druhý rok po sebe, odnášajúc si celkovo 13 MVP a EVP ocenení, či najlepší rating 1.24.

Top 10 hráčov podľa EGB.com:

1. Marcelo „coldzera“ David (Brazília)
2. Nikola „NiKo“ Kovač (Bosna a Hercegovina)
3. Fernando „fer“ Alvarenga (Brazília)
4. Håvard „rain“ Nygaard (Nórsko)
5. Nicolai „device“ Reedtz (Dánsko)
6. Gabriel „FalleN“ Toledo (Brazília)
7. Kenny „kennyS“ Schrub (Francúzsko)
8. Aleksandr „s1mple“ Kostyliev (Ukrajina)
9. Ladislav „GuardiaN“ Kovács (Slovensko)
10. Peter „dupreeh“ Rasmussen (Dánsko)

16. Tomáš „oskar“ Šťastný (Česko)

Odporúčame