VIDEO Podmanil si film 1917 aj teba? Pozri sa, kde všade sa nachádzajú skryté strihy, ktoré pred tebou v kine zostali skryté

1917. Zdroj: YouTube/Universal Pictures

#Kinematografia si pamätá množstvo vynikajúcich vojnových filmov, ktoré nám v kinách svojho času zobrali dych. Dramatické scény, krvavé boje a famózne herecké výkony sa navždy zapísali do histórie, čoho výsledkom bolo aj množstvo ocenení, ktoré si odniesli herci a tvorcovia. A výnimkou nie je ani snímka 1917.

RECENZIA 1917 je vizuálne odzbrojujúcim vojnovým filmom: Niečo mu však vo výsledku predsa len chýba

Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády, sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata.

Samozrejme, nebudeme ti prezrádzať, ako film končí. Jeho najväčšia sila však spočíva hlavne v unikátnej kamere Rogera Deakinsa. Vo výsledku snímka vyzerá, ako keby bola nakrútená na jeden záber. Pokiaľ si aj ty v kine hľadal, kde sa nachádzajú, máme tu pre teba video, v ktorom uvidíš všetky. Aj ty si z niektorých poriadne prekvapený?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame