Opustený hotel pri Púchove desí už z diaľky: Kedysi niekoľkokrát vyhorel, dnes ho po nociach okupujú zvláštni ľudia

Ilustračný záber. Zdroj: Pixabay

#Belušské Slatiny sú rekreačným a turistickým strediskom na rozhraní Považského podolia a Strážovských vrchov, v doline Slatinského potoka, pri ceste z Beluše do Mojtína. Teplé zemito-sírnaté pramene s teplotou 19,3 °C dali podnet k vzniku kúpeľov známych a využívaných od 18. storočia na liečenie reumatických a kožných chorôb. Kúpele však zanikli po 2. svetovej vojne.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Kúpeľné budovy sú v súčasnosti majetkom cirkvi a slúžia pre potreby rehoľníčok. Nie sú bežne prístupné verejnosti. Rekreačná oblasť pôvodne začínala bezprostredne za osadou Čerencové. Na kóte 518,0 m stojí hradisko, čiastočne opevnené v dobe rímskej, pri miestnej kaplnke sa našla lužická bronzová ihlica z mladšej doby bronzovej.

Naspäť ale ku kúpeľom. PištaUrbex sa bol na toto miesto pozrieť len prednedávnom a na svojom YouTube kanále zverejnil video, ktoré zachytáva zdevastovaný hotel Thermál. K tomu stavu „dopomohlo“ aj niekoľko požiarov, ktoré túto budovu v minulosti zachvátili.

Podľa záberov je vidieť, že na tomto mieste by si sa pravdepodobne v noci osamote ocitnúť nechcel. Rôzne smeti totiž napovedajú, že sa tu zdržujú nielen bezdomovci. Čo hovoríš na video?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame