VIDEO Nezabudnuteľné detské hity: Kedysi sme si ich spievali všetci, kam sa podeli ich speváci?

Youtube

#Neexistuje azda vhodnejší deň na pripomenutie si detských speváckych hviezd viac, ako je prvý jún. S ním je spojený i deň, keď by chceli oslavovať všetci -násť ale aj -dsať roční. Prvého júna akosi zabúdame na to, že sa tvárime veľmi dôležito a dospelo a každý z nás pocíti chvenie, či si naňho rodičia spomenú aspoň malou čokoládkou. Pripomeňme si detské hviezdy a ich hity, ktoré sme si veselo pospevovali a chceli sme byť ako oni.

Martin Madej

Najväčší chlapčenský frajer na Slovensku! Mal psa Bobiho a už ako malý spieval o luxusnom športiaku. To, že mal hudobnú kariéru vpísanú vo hviezdach bolo jasné už od jeho útlych detských čias. Ako trojročný už vystupoval v detskom folklórnom súbore a ako 5-ročný už zarezával v nahrávacom štúdiu. Dnes je z neho sexi chlap a mnohí ho prirovnávajú k Justinovi Timberlakovi. Martin Madej sa i naďalej venuje šoubiznisu a okrem spevu skúsil i moderovanie firemných akcií.

https://www.youtube.com/watch?v=-rD7oiNHqWk

Dara Rolins

Dara Rolins je v mysliach mnohých ukotvená ako Darinka Rolincová. Začínala ako rozkošné dievčatko s obdivuhodným hlasom, dnes je z nej sexi žena, frajerka rapera Rytmusa a jej spevácka kariéra sa vybrala úplne iným smerom. Pesničky, z jej detských či tínedžerských rokov sme si spievali my, naši rodičia a spieva si ich aj ďalšia generácia.  Medzi jej najznámejšie piesne patrí určite Arabela alebo Čo o mne vieš. To, ako dopadlá detská kariéra Darinky Rolincovej písať zrejme nemusíme.

Michaela Pašteková

Detská dievčenská konkurentka Martina Madeja. Miška sa preslávila najmä medzi rokmi 1990 až 2000 a to vďaka spolupráci s Petrom Nagyom. Na konte má dve zlaté platne a hit Sprayer-frayer. Vedeli ste, že známu detskú pesničku Mandarinka Darinka naspievala práve Miška Pašteková a nie Dara Rolins, ako sa mnohí mylne domnievajú? Miška však kariére speváčky verná nezostala a dnes je z nej pedagogička na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Emily

Speváčka, ktorá si hovorila Emily má vlastné meno Denisa Petríková. V roku 2004 rozprúdila vlny slovenského hudobného sveta, keď vyhrala na Slávikovi objav roka. Zároveň získala Zlatú platňu a to za predaj debutového albumu. Práve v roku 2004 vyšiel jej najznámejší hit s chytľavou melódiou Dam Du Bi Dam. Potom nastalo na niekoľko rokov veľké ticho a teraz sa Emily skúša vrátiť späť. To, či sa jej to podarí je len vo hviezdach.

Lucie Vondráčková

Jen za tebou ty džíny jdou – keď to hralo v rádiách, na napálených cédečkách alebo z kaziet, každému bolo hneď jasné, že je za tým hitom Lucka Vondráčková. Tá sa veľmi rýchlo vytrhla z tieňa svojej slávnej tety. Naspievať song o tak veľmi chcených a ťažko zohnateľných džínach, to bola rana do čierneho!

https://www.youtube.com/watch?v=lHJnuWME3hk

Twiins

Dvojičky, narodené v roku 1986 o sebe vyhlasujú, že spievali ešte skôr, ako začali rozprávať. Na konte majú niekoľko albumov. Viac ako hudbou však častokrát pútali pozornosť tým, že boli krásne identické dvojičky. Jednou z ich najznámejších piesní z teen čias je Tak sa neboj mama, alebo Aký budeš. Twiinsky svoj potenciál využili a pochváliť sa môžu piesňami so známymi zahraničnými ľuďmi.

Peter Nagy

Peter Nagy sa neradí k detským hviezdam, ale na konte má 5 albumov venovaných detskému poslucháčovi. Jeho pesničku Ping-Pong si určite radi vypočujete aj po rokoch a veríme, že vás prenesie minimálne do škôlkárskych čias.

 

Odporúčame