VIDEO Najväčšie rekreačné stredisko na Slovensku sa zmenilo na ruinu: Nahliadni do Bystrej, kde bývali stužkové i tábory

Bystrá pri Humennom. Zdroj: YouTube/Dominik Kopec + dominikkopec.com

#Detské letné tábory, školy v prírode či zaslúžený oddych po namáhavom roku. S tým všetkým sa ešte pred niekoľkými rokmi na východnom Slovensku spájalo (svojho času) najväčšie rekreačné stredisko na Slovensku. Nachádza sa len kúsok od Humenného a patrilo k mimoriadne obľúbeným miestam. Mohla za to hlavne jeho všestrannosť.

Bystrá pri Humennom. Zdroj: YouTube/Dominik Kopec

Okrem veľkého plaveckého bazéna si tu našiel veľký hotel s jedálňou, divadelnú sálu, niekoľko ihrísk a ubytovať si sa dokonca mohol aj vo väčších chatkách neďaleko spomínaného hotela. Jednoducho nádherná idylka v srdci prírody, no stále blízko civilizácie. Pokiaľ si bol z východného Slovenska a narodil si sa pred rokom 2000, s veľkou pravdepodobnosťou si sa tu ocitol jedno leto v tábore.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Tomu všetkému však odzvonilo v roku 2010, keď celý areál zavreli. Odvtedy postupne chátral a relaxujúcich ľudí vystriedali kriminálne živly, graffity a bezdomovci. V priebehu necelých desiatich rokov sa Bystrá zmenila na zničený priestor plný špiny, rozbitých stien a vytrhaných káblov.

Celé miesto vyzerá ako po výbuchu a je hanbou, že ho niekto nechal takýmto spôsobom schátrať. Na to, ako to v ňom momentálne vyzerá, sa bol pozrieť Humenčan Dominik Kopec, ktorého web si môžeš pozrieť na tomto odkaze. Priestor je rajom pre urbexerov, no pokiaľ sa na návštevu takéhoto miesta necítiš, pozri si video nižšie.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame