VIDEO Nádherná príroda Čiernej hory: Vychutnaj si unikátnu cestu od zasnežených hôr až po pobrežie Jadranského mora

Photo by Til Man on Unsplash

#Čierna Hora je mladučkým štátom, ktorý každoročne objavuje stále viac a viac ľudí. Čierna Hora vyhlásila nezávislosť 3. júna 2006 na základe referenda uskutočneného 21. mája 2006. V rokoch 1918 – 1992 bola súčasťou Juhoslávie ako Socialistická republika Čierna Hora (1943 – 1992). Súčasťou Juhoslávie zotrvala aj v rokoch 1992 – 2003, ako jediná z bývalých zväzových republík Juhoslávie (okrem Srbska).

Krajina, kde je všetko hore nohami: Bola som v Etiópii, v ktorej je iný rok, deň má 12 hodín a ľudia žijú v pojazdných plechovkách

Aj keď ide o jednu z najmenších krajín Európy, jej terén je mimoriadne rozmanitý. Nájdeš tu vysoké pohoria, náhorné plošiny, ale aj nížiny či pobrežie Jadranského mora. Pokiaľ si aj ty momentálne v stave, že si užívaš absolútne ničnerobenie a nevieš čo s voľným časom, pokojne sa usaď, máme pre teba skvelé video.

Má niečo cez tri hodiny, natočené bolo v 4K a zobrazuje cestu vlakom z mestečka Bijelo Polje až do mesta Bar. To znamená, že zo zasnežených hôr až po morské pobrežie. Na ceste uvidíš hneď niekoľko tunelov, no v neposlednom rade nádhernú krajinu, ktorá ťa doslova odrovná. Žeby tu máme nový cestovateľský tip pre rok 2020?

Zdroj: YouTube, Wikipedia,
Odporúčame