VIDEO Na východe Slovenska stojí opustený hotel: To, čo v ňom nájdeš, mnohým vyráža dych

Obrázok od Peter H z Pixabay

#Ivan Donoval je azda najznámejšie meno na poli slovenského urbexu (urban exploration). Spolu so svojou kamerou objavuje rôzne miesta po celom Slovensku, vďaka čomu ich môžeš objavovať s ním. Tentokrát sa bol pozrieť do Spišskej Novej Vsi, konkrétne na hotel, ktorý sa nedokázal uživiť medzi veľkou vysokotatranskou konkurenciou.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Hotel Cyprián sa nachádza na mieste, kde by ste hotel určite nehľadali. Dôvodom je, že budova bola najprv postavená ako administratívna budova JRD (jednotného roľníckeho družstva) Magura. Až neskôr bola po niekoľkých rekonštrukciách prebudovaná na hotel. Ako informuje web abandonedhotels.eu, rok 1997 bol pre hotel významný, nakoľko reštaurácia získala ocenenie v súťaži Zlatý jedálny lístok.

VIDEO Liečebňa pre ľudí s tuberkulózou či ústav pre obézne deti: Kaštieľ pri Galante dnes vyzerá ako z hororového filmu

Okrem reštaurácie a kongresovej miestnosti ponúkal pre ubytovaných hostí aj saunu, športové ihriská a dokonca aj požičovňu bicyklov. Hotel bol v tomto období na vrchole svojej slávy. Pomáhala mu pri tom skvelá dostupnosť Pieninského národného parku s európskou atrakciou, splavovanie Dunajca na pltiach. Tomu je však dnes koniec. Dnes však hotel aj tak vyráža dych. A to svojou zachovalosťou. Veď sa presvedčte sami. 

Zdroj: abandonedhotels.eu, hashtag.zoznam.sk
Odporúčame