VIDEO Mladý Popradčan to dotiahol až k dizajnovaniu pre svetovú automobilku: Jeho auto teraz ohuruje svet a Slovensku robí skvelú reklamu

carbodydesign.com/landroverusa.com

#Na Slovensku sa množstvo automobilov vyrába, no Slováci nemajú príliš často dopad na to, ako budú vyzerať. Výnimkou je novinka od automobilky Land Rover. Ranger Rover Velar bol na svetovom fóre predstavený len nedávno a v predaji bude od budúceho roku. Napriek tomu toto sympatické SUV ohúrilo odbornú verejnosť aj verejnosť. A jeho exteriér navrhol Popradčan Peter Chovanec, čo musí jeho krajanom určite prinášať radosť.

Cez portfólio do automobilky

Do projektu sa pustil ešte pred piatimi rokmi, predtým sa do kontaktu s britskou automobilkou dostal na konferencii v Prahe, kde im ukázal jeho portfólio. Zafungovalo to. Keď chcel prejsť zo štúdia na VŠVU v Bratislave do Nemecka, ozvali sa mu, že majú preňho pozíciu exteriérového dizajnéra. Odvtedy navrhuje skice, ktoré potom jeho kolegovia prenášajú do 3D návrhov a neskôr aj do reality, ako v prípade nového SUV.

Na cestách už v 2018

Jeho návrh pre Velar ako auto budúcnostioslovilo šéfdizajnerov automobilky a tak sa začalo na ňom pracovať. Výsledok uvidíme na cestách už budúci rok, doteraz sa môžeme pozerať len na videá, ktoré robia Slovensku skutočne skvelú reklamu. A podľa slov Chovanca, nie je to jediný projekt pre jeho zamestnávateľa, na ktorom aktuálne pracuje.

https://www.youtube.com/watch?v=IbL8ZjL5Z48

Odporúčame