VIDEO Kradnem z každého filmu, ktorý vznikol: Quentin Tarantino a jeho inšpirácia pri tvorbe svojich projektov

Zdroj: Wikipedia/Photo by Sgt. Michael Connors

#Quentin Tarantino je momentálne jedným z najobľúbenejších a najpopulárnejších režisérom a scenáristom na našej planéte. Každý jeden jeho film môžeme bezpochyby označiť za pecku, ktorá sa časom stáva klasikou. Práve teraz zbiera nadšené reakcie divákov z celého sveta po premiére jeho najnovšieho filmu Once Upon a Time in Hollywood.

RECENZIA Once Upon a Time in Hollywood je hereckým koncertom DiCapria a Pitta, ktorý si zamiluje každý fanúšik Tarantina

Popri tom sa však opäť vynára známa a kontroverzná téma, ktorou je kradnutie známych scén z iných projektov do Tarantinových filmov. Sám Quentin raz v jednom rozhovore povedal, že kradne z každého jedného filmu, ktorý vznikol. Tento režisér sa totiž nikdy neučil, ako točiť filmy. Učil sa to vďaka tomu, že filmy pozeral. Roky pracoval vo videopožičovni, kde sa stal známy svojím dokonalým prehľadom vo svete filmov.

INSIDER na svojom YouTube prišiel so zaujímavým videom, kde porovnáva všetky scény, ktoré Quentin „ukradol“ do svojich filmov z iných snímok. Zároveň však vysvetľuje, ako Tarantino pracuje s ich skladaním a prečo ide o mimoriadne precíznu prácu, vďaka ktorej sú jeho scény v podstate originálom. Takže klikaj na video nižšie a dozvieš sa o tomto „magorovi z videopožičovne“ niečo viac.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame