VIDEO Kedysi zamestnával desiatky ľudí: Opustený a schátraný mäsokombinát dnes naháňa hrôzu už z diaľky

Photo by Laura Fernandez on Unsplash

#Levice určite patria k tým mestám na Slovensku, ktoré by si mal aspoň raz za život navštíviť. Ak patríš k bežným turistom, určite by si si mal pozrieť Levický hrad. Je to súbor stredovekej zrúcaniny hradu a mladšieho kaštieľa, ktorý vznikal od druhej polovice 13. storočia. Vznikol ako obranný bod na ceste ku stredoslovenským banským mestám.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Jeho majiteľmi boli Matúš Čák Trenčiansky, miestny rod Levickovcov, či lúpežný šľachtic Melchior Balaša. Hrad bol opustený po roku 1696, kedy došlo k ničivému požiaru. V podhradí sa nachádza Dobóov kaštieľ, pôvodne renesančná dvojpodlažná stavba z obdobia okolo roku 1571. Barokovo bol prestavaný v roku 1710. V súčasnosti tu sídli Tekovské múzeum.

Photo by Z S on Unsplash

Ak ale patríš k milovníkom urbexu, tvoje kroky by mali smerovať na úplne iné miesto. Konkrétne do areálu opustené mäsokombinátu, ktorý ešte pred niekoľkými rokmi prekvital. Dnes tam po ňom ale nezostalo takmer nič, respektíve nič cenné. Všetko je spustošené a môžeš nám veriť, že budeš mať potrebu neustále sa obhliadať za plece, či si tam naozaj sám.

Na miesto sa bol pozrieť Frenkie Urbex, ktorý sa so svojimi fanúšikmi podelil aj o rozsiahle video. Vďaka nemu budeš môcť toto miesto navštíviť aj z pohodlia svojho domova. Nájdeš ho nižšie. Poznáš aj ty nejaké zaujímavé miesto, kde by mali smerovať kroky urbexerov najbližšie? Pokojne sa s nami podeľ o svoje tipy v komentároch nižšie. 

Zaujímajú ťa tajomné a desivé príbehy? Určite si pozri tento knižný bestseller na Martinus.sk

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame