VIDEO JurajVie ti vysvetlí, že internet nie je až taký komplikovaný: Toto o ňom musíš vedieť

Photo by Markus Spiske on Unsplash

#Internet je verejne dostupný celosvetový systém vzájomne prepojených počítačových sietí, ktoré prenášajú dáta pomocou prepínania paketových dát s použitím štandardizovaného Internetového Protokolu (IP) a mnohých ďalších protokolov. Pozostáva z tisícok menších komerčných, nekomerčných, akademických, súkromných, vládnych a vojenských počítačových sietí.

Photo by Ilya Pavlov on Unsplash

Slúži ako prenosové médium pre rôzne informácie a služby ako napr. elektronická pošta, chat a najmä systém vzájomne prepojených hypertextových dokumentov (webstránok) a webových aplikácií nazývaných World Wide Web (WWW). Internet nemá jednotnú centralizovanú správu implementácii technológií ani zásad prístupu a používania. Každá sieť, ktorá je jeho súčasťou, si stanovuje svoje vlastné zásady.

Príde ti to zložité? V tom prípade si pre teba pripravil video známy YouTube kanál JurajVie. V ňom ti veľmi jednoducho a sympaticky vysvetlí, ako sa veci okolo internetu naozaj majú. Tak sa do neho naplno ponor a daj nám v komentároch pod článkom vedieť, ako sa ti páči.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame