VIDEO John Wick je k smrti tak blízko, ako nikdy predtým: Akčný trhák v kinách už tento týždeň

Záber z filmu John Wick 3

John Wick sa vráti (foto: Forum Film)

#V tretej časti adrenalínovej akčnej série má John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov  dolárov a elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok – pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie.

Na úplnom začiatku existoval John Wick len v snoch scenáristu Dereka Kolstada, ktorý chcel vzdať poctu najlepším žánrovým akčným filmom tým, že by z moderných noir filmov vytiahol len ich najčistejšiu podstatu. Potom zasiahol akčný osud a scenár zaujal Keanu Reevesa, ktorý ho posunul dvom najlepším kaskadérom, akých poznal, Chadovi Stahelskemu a  Davidovi Leitchovi. Oni túto príležitosť využili, aby do filmu vrátili skutočných kaskadérov z klasických akčných filmov. Z Johna Wicka sa stala ikona z mäsa a kostí, ktorá si získala srdcia miliónov nadšených filmových fanúšikov po celom svete. Onedlho po druhej časti tak do kín prichádza už tretia kapitola s názvom PARABELLUM.

John Wick 3 (foto: Forum Film)

Keanu Reeves si už dávno vybojoval čestné miesto v akčnom filmovom svete. Po prvej ochutnávke v úlohe federálneho agenta v Bode zlomu pokračoval zásadnou postavou v Nebezpečnej rýchlosti, aby napokon posunul hranice žánru ako Neo v prelomovej sérii Matrix. Napokon prišiel John Wick, ktorého oblek znamená pre slávneho herca mesiace tvrdej driny v telocvični. Pripúšťa, že v jeho veku to už nie je úplne ľahké, ale odhodlanie ho neopúšťa a na plátne sa necháva zastupovať kaskadérom len v tých najťažších scénach, kde hrozia vážne zranenia. “Niekedy si hovorím, že tréning bol vyčerpávajúci vďaka môjmu veku, ale potom si uvedomím, že by to bolo ťažké, aj keby som nemal 54, lebo v Parabelle je príliš veľa akcie, hovorí herec so smiechom. Je to náročné, ale tak sa mi to páči.”

John Wick 3 (foto: Forum Film)

K pôvodnej silnej hereckej zostave (Laurence Fishburne, Ian McShane či Lance Reddick) pribudla v tretej kapitole ďalšia hviezda – držiteľka Oscara, ktorá má v portfóliu rôzne typy postáv od tých vážnych dramatických až po superhrdinky. Halle Berry, predstaviteľka Sofie, spomína: Akčné scény v prvom filme ma úplne dostali. Keď mi potom môj manažér povedal, že režisér hľadá Johnovi parťáčku, vedela som, že je to úloha pre mňa. Keď som sa s Chadom prvýkrát stretla, ešte tú postavu nemali kompletne dopísanú, ale bolo mi to jedno a povedala som, že idem do toho za každých okolností!” To ale netušila, čo ju čaká.Nikdy som neabsolvovala tvrdšiu prípravu. Niekoľkokrát som sa zranila, ale nemohla som to vzdať – ani keď sa na mňa vyrútilo 12 útočníkov naraz,“ smeje sa. Neželala som si nič iné, len dokázať, že žena v mojom veku to dá. Pre to, čo chceme robiť, nie je rozhodujúce, koľko máme rokov.“

John Wick 3 (foto: Forum Film)

Okrem ľudí museli pre Parabellum absolvovať špeciálny výcvik aj psy, ktoré si zahrali Sofiiných štvornohých bodyguardov. Voľba padla na plemeno belgických ovčiakov, ktoré často využívajú policajné zložky, pretože im nerobí problém nijaký komplexný výcvik.  Napriek tomu ich ešte zatiaľ nikto nepotreboval naučiť útočiť v štýle Johna Wicka. Preto si režisér prizval na spoluprácu uznávaného trénera zvierat Andrewa Simpsona, ktoré napríklad pripravoval aj vlky pre seriál Hra o tróny. Halle Berry bola viac ako šťastná, že mohla toľko času tráviť s touto pozoruhodnou chlpatou svorkou, aby ju na pľaci poslúchali na slovo ako Andrewa.Tri hodiny denne, štyrikrát do týždňa sme spolu trénovali, aby sme si a seba zvykli. Tieto ovčiaky sú veľmi inteligentné, nesmierne oddané, ale zároveň sa radi hrajú, a preto to bola zábava. Mám doma dvoch psov, takže tento tréning bol pre mňa vždy ako za odmenu.”

Akčný film JOHN WICK 3: PARABELLUM sa v slovenských kinách premieta od 16. mája.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame