VIDEO Hraný remake Mulan dostáva plnohodnotný trailer: Zabudni na rozprávku a priprav sa vojnový film plný silných momentov

Mulan. Zdroj: YouTube/Walt Disney Studios

#Pri hraných remakeoch klasických rozprávok, ktoré Disney každoročne vypúšťa do sveta sa svet rozdelil na dva veľké tábory. Jedni sú nadšení z toho, že nádherné príbehy dostávajú nový šat a naplno si ich užívajú. Iní sa zase zhodujú na tom, že farebné animáky mali predsa len niečo do seba a moderné technológie (napríklad v prípade Levieho kráľa) im skôr škodia, ako pomáhajú.

Podobne na tom pravdepodobne aj bude Mulan. Pamätáš si ešte na príbeh?Ani veľký Čínsky múr nedokázal zastaviť hordy Húnov. Cisár vyhlasuje mobilizáciu. Z každej rodiny má do armády narukovať jeden muž. Medzitým sa v malej osade chystá dievča Mulan na stretnutie so svadobnou dohadzovačkou, ktoré však dopadne katastrofálne. Mulan má vlastnú hlavu, ktorá je tvrdšia ako diamant.

Mulan. Zdroj: YouTube/
Movieclips Trailers

Do osady prichádzajú cisárski verbovači a otcovi Mulan hrozí, že bude musieť narukovať. Je totiž jediným mužom v rodine. Ešte v tú istú noc si Mulan ostrihá vlasy a stáva sa mužom. V dobrodružstve, ktoré ju čaká, však našťastie nebude sama. Nádhernú a odhodlanú Mulan stvárni Liu Yifei a popri nej sa vo filme objaví aj Donnie Yen (Ip Man), Jet Li (Expendables) či Li Gong (Gejša).

Veľkým sklamaním pre fanúšikov pôvodnej verzie je, že sa v ňom neobjaví obľúbený dráčik Mushu. Aby toho nebolo málo, tak chýbať by mali aj staré známe piesne a celkovo je postava Mulan v traileri (čo sa konania týka) odlišná od svojej predlohy. Či to ale naozaj bude také sklamanie, sa dozvieme už 26. marca budúceho roku, kedy projekt dorazí do našich kín. Čo si myslíš o tomto rozhodnutí štúdia Disney? A čo hovoríš na prvý teaser trailer? Diskusia pod článkom čaká na tvoj názor.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, comingsoon.net
Odporúčame