VIDEO Emma má naivné predstavy o svojej neomylnosti: Román od Jane Austenovej dostáva nové filmové spracovanie

Emma. Zdroj: YouTube/Focus Features

#Sfilmovať klasický román, do podoby, ktorý by dokázal osloviť súčasnú generáciu a zároveň uspokojiť predstavy poctivých čitateľov je naozaj veľkým umením. Už začiatkom nového roka sa dočkáme premiéry slávneho príbeh Malé ženy, no a už teraz sa môžeme tešiť na svetoznámu Emmu, ktorú napísala ešte v roku 1816 Jane Austenová.

VIDEO Nádherná Saoirse Ronan či Emma Watson hviezdia v novom filme: Malé ženy budú mať tie najvyššie ambície

Román rozpráva o živote v uzavretom vidieckom spoločenstve a o psychológii nezávislej, ale sebeckej a snobskej hrdinky, Emmy Woodhousovej. Tá je síce bohatá a vzdelaná, ale navyše aj prehnane sebavedomá. Život v pokojnom prostredí jej totiž doteraz nevyvrátil jej naivné predstavy o vlastnej neomylnosti. Keď sa potom rozhodne zasahovať do osudov ľudí okolo seba, čaká ju mnoho nepríjemných prekvapení.

Hlavnú úlohu si strihne Anya Taylor-Joy, no uvidíme aj hercov, ako Johnny Flynn, Bill Nighy, Callum Turner, Mia Goth, Miranda Hart, Josh O’Connor, Rupert Graves, Gemma Whelan, Chloe Pirrie, Tanya Reynolds či Amber Anderson. Slovenská premiéra je naplánovaná na 26. marca 2020. Dáš snímke šancu?

Zdroj: wikipedia.com, YouTube, csfd.cz
Odporúčame