VIDEO Elon Musk predstavil šialený elektrický pick-up od Tesly: Za 36-tisíc eur získaš futuristický vzhľad a dojazd až 800 kilometrov

Cybertruck od spoločnosti Tesla

Cybetruck by sa mal dostať na trh budúci rok (Zdroj: Tesla)

#Elon Musk je vizionár tejto doby, či si to človek priznať chce alebo nie. Pokúša sa ľudí dostať na Mars, posunúť svetu internet zadarmo, nemá problém za pár dní vytvoriť plameňomet a ešte na ňom aj zarobiť, či dokonca vytvoriť značku elektrických vozidiel, po ktorých tajne túži naozaj veľké množstvo ľudí.

Nespí, neštudoval a šéfuje najvplyvnejším firmám sveta: Vitajte vo svete Elona Muska

Automobilka Tesla je pojmom vo svete elektrických áut. Do svojho portfólia už čoskoro pridá aj prvý pick-up. Model Cybertruck ja vyznačuje skutočne futuristickým dizajnom, ktorá upúta na prvý pohľad, rozhodne však nesadne každému. Elon Musk ho prestavil v Los Angeles spolu s informáciou, že vyrábať by sa mal začať už v roku 2021.

Musk taktiež prezradil, že pick-up je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a má super silné okná. Dvere síce odolali aj poriadne silnej rane kladivom, okná už také šťastie nemali. Po hodení kovových gúľ sa síce sklo na malé kúsky nerozbilo, okná však zostali poškodené. Na to Musk zareagoval, že „toto už bolo zrejme priveľa.“

Cena základného modelu bude 39 900 dolárov (v prepočte približne 36-tisíc eur). Batéria by mala vydržať približne 400 až 800 kilometrov. Trojmotorový model s pohonom všetkých kolies bude stáť 69 900 dolárov (v prepočte približne 63-tisíc eur) a s jeho výrobou chce spoločnosť začať už koncom roka 2022. Nižšie nájdeš video, ktoré v skratke predstavuje konferenciu.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, Business Insider, Tesla,
Odporúčame