VIDEO Dokonalý umelecký zážitok z pohodlia domova: SND uverejňuje na YouTube celé svoje predstavenia

Obrázok od Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

#Slovenské národné divadlo je jednou z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií Slovenska. Svoje dejiny začalo písať krátko po vzniku prvej česko-slovenskej republiky v roku 1920. Je tvorené troma zložkami so stálymi profesionálnymi súbormi: Činohra, Opera a Balet. Slovenské národné divadlo využíva v súčasnosti dve bratislavské budovy: historickú budovu SND na Hviezdoslavovom námestí a novú budovu SND na Pribinovej ulici.

Aj ty musíš sedieť doma? Vytvorili sme pre teba novú sekciu #smedoma, kde nájdeš množstvo zaujímavých článkov

Obe však momentálne zívajú prázdnotou. Za všetko môže šírenie nového koronavírusu, kvôli ktorému sa štát rozhodol zatvoriť všetko, čo ľudia akútne nepotrebujú na prežitie a zabezpečenie základných ľudských potrieb. SND sa však vynašlo najlepšie, ako mohlo.

Hľadáš rozptýlenie počas karantény? Divadelné predstavenie od La Komika bude pre teba to pravé orechové!

Na svojom YouTube kanále začali zverejňovať záznamy celých predstavení, vďaka ktorým môžeš mať stále kontakt s najlepšími slovenskými inscenáciami v podaní skvelých hercov. Možno sa takto k divadlu konečne dostanú aj tí, ktorí na nejakom boli naposledy zo strednej školy. A po otvorení inštitúcií si nájdu cestu aj priamo do divadla. Za nás rozhodne palec hore!

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame