VIDEO Celeste balansovala medzi životom a smrťou: Emotívny klip k jednému z najočakávanejších filmov roka

Celeste (foto: SOUL FOR SHOW)

#O chystanom slovenskom filme Kto je ďalší režiséra Mira Drobného sme v posledných dňoch písali viackrát. Okrem rozhovoru so samotným režisérom sme priniesli aj zábery z natáčania snímky, ktorá bude mať premiéru už 22. augusta. Dnes bol zverejnený klip k ústrednej piesni filmu, ktorú nahrala Celeste Buckingham. Emotívnu skladbu doplnil aj klip, v ktorom okrem záberov z filmu vidíme aj speváčku, ktorá v ňom balansuje na hrane medzi životom a smrťou.

Augustové uvedenie filmu Kto je ďalší? na plátna kín budú sprevádzať viaceré songy. Prvým z nich, ktorý tvorcovia predstavujú, je skladba Voiceless v podaní medzinárodne uznávanej speváčky Celeste Buckingham. Silná výpoveď charizmatickej umelkyne reflektuje tému snímky. „S radosťou som prijala ponuku zložiť a naspievať jednu z titulných skladieb tohto filmu. Nie je to ďalší bežný film. Je o veľmi ťažkých témach, ktoré sa dotýkajú najmä tých z nás, ktorí sme vyrástli v dobe internetu, sociálnych sietí a odcudzenia skutočných vzťahov medzi nami. Či už doma, na ulici alebo v škole,“ hovorí speváčka.

Prekonať strach z výšok

V rámci nakrúcania videoklipu Celeste  – rovnako ako aj hlavná protagonistka filmu, americká herečka Anita Sonnberger – reálne preliezla zábradlie balkóna na 10. poschodí výškovej budovy. Symbolicky tým vyjadrila, že mnohé obete tohto odcudzenia sa dostanú na hranu a nie vždy sa im podarí dostať sa na tú správnu stranu. Celeste i Anita museli postupne prekonať strach z výšok. Nebezpečná scéna sa preto natáčala až 4 hodiny.

Sympatickej speváčky sa téma filmu Kto je ďalší? osobne dotkla – ako prezrádza, s hlavnými hrdinami filmu a ich pocitmi sa vraj dokáže plne stotožniť. „Mám osobné skúsenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, napríklad čo sa týka sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po vzhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechadzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak im budú oporou,“ dodáva Celeste.

O čom je Kto je ďalší?

Snímka Kto je ďalší? už pred vstupom do slovenským kín zaujala vo svete filmu. Nielen medzinárodným tímom, ktorý na ňom pracoval či destináciami, v ktorých sa nakrúcal. V očakávanom projekte sa predstaví napríklad americký herec Brian Caspe, ktorý si zahral vo filme Hellboy, Mission Impossible: Ghost Protocol či Operácia Anthropoid. Ťahákom je aj ruská modelka Angela Nikolau, ktorá dobýja svet rooftopperov a jej kolegovia z tohto adrenalínového a nebezpečného prostredia Rus Vadim Makhorov a Vitaliy Raskalov z Ukrajiny. Film inšpirovaný skutočnými príbehmi, v ktorých internet svojich hlavných hrdinov priviedol až na hranicu života a smrti, zaujal aj odbornú verejnosť.

Triumfoval na filmovom festivale v Moskve a v Minsku, na prehliadkach v Barcelone (Španielsko), Glasgowe (Škótsko), Istanbule (Turecko), Vallette (Malta), Oaxace (Mexiko), Mumbai (India) a Lagose (Nigéria) bol zaradený do finálových skupín, na tzv. official selection. Kto je ďalší? do slovenských kín prinesie Bontonfilm Slovensko, slávnostná premiéra je naplánovaná na 22. augusta 2019.

Odporúčame