VIDEO Brutálna nostalgia: Pozri sa, ako to vyzeralo v roku 1992 v prvej prevádzke McDonald’s v Československu

Photo by XUNO. on Unsplash

#McDonald’s je jednou z najväčších reštaurácií rýchleho občerstvenia. Spoločnosť založili ešte v roku 1940 bratia McDonaldovci, no jej rozmach začal až v roku 1955, kedy ju prevzal Ray Kroc, syn česko-slovenských emigrantov. V roku 1960 bola spoločnosť premenovaná na McDonald’s Corporation.

Ray Kroc: Muž s českými koreňmi, ktorý kúpil od McDonaldovcov reštauráciu a vybudoval najväčšiu sieť fast-foodov na svete

Prevažnú časť ponuky tvoria rozličné burgre, najtypickejším produktom reťazca je Big Mac. Už v roku 2004 mala firma v 122 krajinách vyše 30-tisíc reštaurácií a obslúžila okolo 51 miliónov zákazníkov denne. Nehovoriac o gigantickom náraste, ktorý odvtedy zaznamenal.

Photo by Andrew Herashchenko on Unsplash

Prvá reštaurácia spoločnosti bola na Slovensku otvorená v októbri 1995 v Banskej Bystrici. V máji 1996 bola otvorená prvá reštaurácia v Bratislave na Námestí SNP, kým v októbri toho istého roka bola otvorená prvá reštaurácia franchisingového typu v Trnave.

Počas roka 2010 navštívilo 23 reštaurácií 14,4 milióna zákazníkov. Prvá reštaurácia v Československu však vznikla už v roku 1992. Ak chceš vidieť, ako to v nej vyzeralo, klikaj na video nižšie.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame