VIDEO Beastie Boys, ako si ich nevidel: Apple TV+ uvedie dokument o jednej z najzásadnejších hip-hopových skupín v histórii

Beastie Boys. Zdroj: YouTube/BeastieBoys

#Beastie Boys sú legendou žánru. Skupina bola založená ešte v roku 1981 v New Yorku a počas väčšiny z jej existencie sa skladala z Michaela „Mike D“ Diamonda (vokály, bicie), Adama „MCA“ Yaucha (vokály, basová gitara) a Adama „Ad-Rock“ Horovitza (vokály, gitara).

Pôvodne vznikla ako hardcore punková skupina, no po tom, ako získala skupina úspech s experimentálnym hip-hopovým 12″ singlom „Cooky Puss“, sa úplne zamerala na hip-hop a vydala rad úspešných singlov. V USA predala skupina celkovo 22 miliónov albumov a 40 miliónov po celom svete, čim sa podľa časopisu Billboard stala „najpredávanješou rapovou skupinou“ od roku 1991.

So svojími siedmymi platinovými albumami vydanými medzi rokmi 1986 až 2004bola skupina Beastie Boys najdlhšie existujúcou hip-hopovou skupinou. V apríli 2012 bola skupina uvedená do Rock and Roll Hall of Fame, čím sa stala treťou hip-hopovou skupinou uvedenou do tejto siene slávy, po Run–D.M.C. (2009) a Grandmaster Flash and the Furious Five (2007).

Na Apple TV+ si už 24. apríla pozrieť dokument, ktorý bude očami samotných interpretov mapovať vzostup a pád (a vzostup) týchto legiend. Trailer nájdeš nižšie. Čo naň hovoríš? Dáš tomuto projektu šancu?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame