VIDEO Apple predstavil svoje najnovšie hračky: Stoja stovky dolárov, no aj tak sa po nich len tak zapráši

Foto: Gettyimages

Foto: Gettyimages

#Už koncom marca mala firma Apple predviesť svoje nové produkty, konkrétne iPad Pro 2020 a nový iPhone 2S, alebo inak nazvaný aj iPhone 9. Nový mobil, ktorý sa má výrazne podobať na iPhone 8, mal byť pôvodne predstavený 31. marca. V dôsledku pandémie sa však firma rozhodla nepredviesť ho na prezentačnom softvéry Keynote.

Podľa najnovších informácií slávnostné uvedenie sa malo konať v prezentačnej sále, ktorá je známa pod menom “Steve Jobs Theatre”. Pomenovanie budovy vzniklo na počesť zakladateľa firmy Apple a nachádza sa v okrese Santa Clara. Na základe odporúčania okresu však aj z tohto plánu vzišlo. Na eventoch, kde sa má stretnúť viac ako 1000 hostí, totiž hrozí veľké riziko šírenia nákazy. Preto sa Apple rozhodlo predstaviť svoje výrobky vo video forme a jednoducho ich len zaradí do online Store.

Čím je nový iPhone 9 lepší?

Model iPhone SE 2(9) bude mať 4,7″ LCD displej a dizajn dosť podobný iPhonu 8, ale s procesorom Apple A13 Bionic spolu s 3GB RAM, 64/128 GB interného úložiska. Hovorí sa viacerých variantoch. Podľa očakávaní bude mať dolné tlačidlo, ako to bolo aj pri iPhone 8, ale objavili sa aj informácie, že bude vybavený obrazovkou ako novšie verzie iPhonov.

Záhadou ostáva aj otváranie mobilu. Dobre informované zdroje naznačujú, že bude mať aj FACE-ID, ale nič nie je isté. Údajne bude dostupný v striebornom, červenom a sivom prevedení. Cena nového iPhonu by sa mala pohybovať okolo 400 €.

Foto: Screenshot z videa
Foto: YouTube Apple

iPad Pro 2020

Nová generácia tabletu bude mať väčší výkon, oveľa lepší fotoaparát a taktiež novú klávesnicu Magic Keyboard. Apple ponúkne 2 modely, a to jeden s uhlopriečkou displeja 11 palcov, čiže 2388 x 1668 pixelov a druhý 12,9 palca, teda 2732 x 2048 pixelov. Liquid Retina displeje sú opäť vyrobené technológiou OLED, majú aj Biometrickú funkciu a dokonca aj Face ID, pričom senzory budú ukryté v tenkom ráme displeja.

iPad by mal byť vybavený až 5 mikrofónmi a Apple dokonca tvrdí, že by malo ísť o mikrofóny štúdiovej kvality. Necháme sa prekvapiť. Nový iPad bude vybavený s procesorom Apple A12Z Bionic. Wi-Fi a LTE pripojenie by malo byť tiež oveľa rýchlejšie, údajne až o 50-60 %.

Tablety sa budú vyrábať v prevedení od 128 GB až do 1 TB. Cena iPadov Pro začína na 799 dolároch za 11-palcový model a 999 dolárov za 12,9-palcový. V akých reláciách sa bude pohybovať cena tabletov v Európe je otázne, ale pravdepodobne musíme počítať s trocha vyššou sumou.

Foto: Screenshot z videa
Foto: YouTube Apple

Magic Keyboard

Ide o klávesnicu, ktorá je nám už povedomá pri Apple počítačoch Mac. Dokonca klávesnica bude obsahovať aj touchpad, s ktorým sa veľmi jednoducho ovláda Ipad. Čo hovoríš na nové modely? Siahneš po ich kúpe, alebo si spokojný/á s ich predchádzajúcimi verziami? 

Foto: Screenshot z videa
Foto: YouTube Apple
Zdroj: Marco
Odporúčame