VIDEO, aké si ešte nikdy predtým nevidel: Zábery Hongkongu zo vzduchu ukazujú futuristické mesto, ktoré vyráža dych

Zdroj: YouTube/Timelab Pro

#Hongkong je jedna z dvoch osobitných administratívnych oblastí Číny a do roku 1997 od Číny nezávislé územie spravované Spojeným kráľovstvom. V súlade s čínsko-anglickou Spoločnou deklaráciou z 19. decembra 1984 sa Hongkong vrátil Číne o polnoci 30. júna 1997 a stal sa osobitnou administratívnou oblasťou Číny, pričom sa dodržiava princíp: jedna krajina, dva systémy.

FOTO Dron nie je len drahá zábava: Pozrite si najlepšie zábery minulého roka, ktoré sa ním podarilo zachytiť

Základ ekonomiky Hongkongu tvorí zahraničný obchod, valutovo-finančné operácie, elektronický, spracovateľský, ľahký a textilný priemysel, ktorý pracuje predovšetkým na export. Je tu veľký námorný prístav a uzlové letisko. Dynamika rozvoja všetkých stránok života umožnila priradiť Hongkong k tzv. mladým tigrom Ázie, ktoré sa podľa základných parametrov činnosti približujú k rozvinutým krajinám, ktoré majú vysokú životnú úroveň obyvateľstva.

YouTube kanál Timelab Pro vytvoril doslova šialené video, ktoré zachytáva nočný Hongkong z vtáčej perspektívy. Na natáčenie využili dron a my musíme povedať, že výsledok vyzerá priam neuveriteľne. Pozrieť si ho môžeš nižšie. A nezabudni nám dať do komentárov vedieť, čo si o ňom myslíš.

Zdroj: wikipedia.com, YouTube
Odporúčame