VIDEO Ak vyhynú, vymrie celé ľudstvo: Včely boli vyhlásené za najdôležitejšiu živú vec na svete

Photo by Kai Wenzel on Unsplash

#Včely patria k najdôležitejším tvorom na tejto planéte. Podľa Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) sú včely zodpovedné za opeľovanie približne 75% svetových plodín. A to už je skutočne veľké číslo. Najväčším problémom posledných rokov je, že ich ubúda raketovým tempom.

Perfektný nápad z Holandska: Uvedomujú si problém s včelami, zasiahli kreatívnym spôsobom

Azda najväčším ukazovateľom je informácia, že v priebehu troch mesiacov stratila Brazília viac ako 500 miliónov včiel, čo jednoducho povedané znamená, že budúcnosť potravín je jednou veľkou otázkou. Najviac, až 400 miliónov bolo nájdených v Rio Grande do Sul, najjužnejšom brazílskom štáte, ktorého hlavným a najväčším mestom je Porto Alegre.

Najnovšie štúdie ukazujú, že v priebehu posledných rokoch vymizlo až 90% celkovej populácie včiel. A to sú alarmujúce čísla. Aj to je dôvod, prečo bol tento druh vyhlásený za najdôležitejšiu živú vec na svete. Cieľ je jasný – zakázať používanie pesticídov, ktoré sú najväčším zabijakom tohto mimoriadne cenného živočícha. My ti k tomu ešte prinášame aj video, čo by sa stalo, keby včely vyhynuli.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, boredpanda.com
Odporúčame