VIDEO Aj videoklip môže byť umeleckým dielom: Dôkazom je Closed On Sunday od Kanye Westa

Zdroj: YouTube/Kanye West

#Kanye momentálne prežíva mimoriadne úspešné obdobie, ktoré je sprevádzané vydaním jeho nového gospelového albumu Jesus is King. Vo svojom prvom týždni debutoval na 1. priečke rebríčka Billboard 200 s 264 000 predanými kusmi (po započítaní streamov). West tak získal svoj deviaty po sebe idúce album, ktorý sa umiestnil na najvyššej priečke hitparády, čím vyrovnal rekord Eminema.

Zdroj: YouTube/Kanye West

Po vydaní albumu sa všetkých 11 piesní umiestnilo v rebríčku Billboard Hot 100. Najlepšie sa umiestnil vedúci singel „Follow God“ vydaný v novembri (7. priečka), ďalej piesne „Closed on Sunday“ (14. priečka), „Selah“ (19 . priečka) a „On God“ (23. priečka). Súčasne bol prvým spevákom histórie, ktorý obsadil všetkých prvých desať priečok rebríčkov Hot Christian Songs a Hot Gospel Songs.

Aby sme ale prešli rovno k novinkám, tak Kanye počas amerického Dňa vďakyvzdania uverejnil na svojou YouTube kanále najnovší klip k skladbe Closed On Sunday. V ňom môžeš vidieť celú jeho rodinu (naozaj celú), pričom nesmieme opomenúť unikátnu mrazivú atmosféru, ktorá podčiarkuje celý, technicky dokonale zvládnutý videoklip. Čo naň hovoríš? Ako sa ti páči jeho najnovší album?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame