VIDEO 30-ročný príbeh španielskeho Baskicka ohrozovaného teroristami: HBO chystá jednu zo svojich najväčších premiér v histórii

Vlasť. Zdroj: HBO

#HBO prichádza s ďalšou seriálovou novinkou. Vlasť rozpráva viac ako tridsaťročný príbeh španielskeho Baskicka ohrozovaného teroristami, v ktorom sa sústredí na osudy dvoch rodín rozdelených násilnou udalosťou. Vôbec prvýkrát v histórii bude produkcia HBO Europe v ten istý deň k dispozícii predplatiteľom v Spojených štátoch a zároveň v ďalších 61 krajinách naprieč Európou a Latinskou Amerikou.


V deň, keď ETA vyhlási prímerie, Bittori navštívi cintorín, kde je pochovaný jej manžel Txato, obeť teroristov. Pomyselne mu oznámi, že sa rozhodla vrátiť sa domov do dediny, kde žili, aby sa kruh konečne uzavrel. Bude schopná existovať v bezprostrednej blízkosti tých, ktorí ju pred i po útoku prenasledovali? Prevráti svoj život opäť naruby? Bude schopná odhaliť identitu útočníka ukrytého pod kapucňou, ktorý v ten daždivý deň zabil jej muža?

Bittorina prítomnosť v dedine spôsobí chaos. Rozzúri susedku Miren, jej niekdajšiu blízku priateľku a matku Joxe Mariho, pravdepodobného vraha Txata. Čo sa vlastne odohralo medzi tými dvoma ženami? Čo otrávilo životy ich detí i manželov, ktorí si boli v minulosti tak blízki? Prečo je priepasť medzi nimi tak hlboká, prečo sú vzájomné obvinenia natoľko pálčivé, že nedovoľujú navzájom si odpustiť?

V Európe bude seriál dostupný na platformách HBO Europe. Vrátane Španielska je to celkom 21 krajín. V Latinskej Amerike ho bude HBO vysielať vo viac ako 40 krajinách a takisto bude dostupný na HBO GO. V Spojených štátoch to bude na HBO NOW®, HBO GO ®, HBO On Demand®, HBO Latino® a na partnerských streamovacích platformách. Každý týždeň bude dostupná nová časť.

Seriál napísal Aitor Gabilondo na motívy bestselleru Fernanda Aramburu (v Čechách vyšiel vďaka nakladateľstvu Akropolis pod názvom Vlasť). Réžie sa ujali Felix Viscarret a Óscar Pedraza. Producentmi za HBO Europe sú Miguel Salvat, Steve Matthews a Antony Root. Vlasť je produkovaná spoločnosťou Alea Media za HBO Europe v spolupráci s HBO Latin America.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame