Videli ste najlepšie filmy roku? Týchto 9 snímok zabojuje o prestížneho Oscara

Flickr

#Neexistuje prestížnejšie filmové ocenenie, akými sú Oscary. Ceny americkej filmovej akadémie sa budú udeľovať v hollywoodskom divadle Dolby Theatre v noci z 26. na 27. februára. Pozreli sme sa na 9 snímok, ktoré sú nominované v kategórii najlepší film.

Fences

#Hodotenie: 68% #Réžia: Denzel Washington #SK premiéra: –

Denzel Washington je už hereckou legendou a príležitostným režisérom. Jeho film Fences ešte na Slovensku premiéru nemal, je však jedným z nominovaných na najprestížnejšiu filmovú cenu. Príbeh je postavený na zatrpknutom bývalom bejzbalistovi, ktorému rasa zabránila v profesionálnej kariére.

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

#Hodotenie: 86% #Réžia: Mel Gibson #SK premiéra: 10.11.2016

Aj Hacksaw Ridge je filmom známeho herca – Mela Gibsona. Ide o príbeh zdravotníka, ktorý vstúpi do armády krátko po útoku na Pearl Harbor. Film je aktuálne v prvej dvestovke najlepších filmov histórie podľa portálu ČSFD.

Za každú cenu

#Hodotenie: 75% #Réžia: David Mackenzie #SK premiéra: –

Príbeh dvoch bratov, ktorí sa snažia vylúpiť sieť bánk, aby sa im podarilo získať pevnú pôdu pod nohami, obohatila hudbou famózna dvojica Nick Cave a Warren Ellis. Odohráva sa v Texase a lúpeže bratov sú namierené proti tým, ktorí chcú rodine zabaviť pozemky.

La La Land

#Hodotenie: 81% #Réžia: Damien Chazelle #SK premiéra: 29.12.2016

Asi najhorúcejší favorit na Oscara je romantický muzikál La La Land s Emmou Stone a Ryanom Goslingom. Ten, mimo hlavnej, pozbieral ďalších 13 nominácií, čím utvoril absolútny rekord.

Lion

#Hodotenie: 74% #Réžia: Garth Davis #SK premiéra: 16.02.2017

Päťročný chlapec sa omylom ocitne vo vlaku, ktorý ho odvezie tisíce kilometrov od jeho domova, až do ulíc indickej Kalkaty. Tam si ho adoptuje austrálsky pár. V dospelosti sa však rozhodne pátrať po svojom pôvode. Vo filme sa v jednej z rolí objavila aj Nicole Kidman.

Miesto pri mori

#Hodotenie: 80% #Réžia: Kenneth Lonergan #SK premiéra: 2.3.2017

Ďalší z potenciálnych favoritov. Herec Cassey Affleck bol za hlavnú rolu vo filme ocenený Zlatým glóbom, herecky ho výborne tiež dopĺňa Michelle Williams. Po smrti brata Lee Chandler prekvapivo zisťuje, že je poručníkom svojho synovca. Opúšťa všetko a prichádza do mesta, kde sa má starať o 16-ročného chlapca.

Moonlight

#Hodotenie: 69% #Réžia: Barry Jenkins #SK premiéra: 23.2.2017

Dráma Moonlight je príbehom dospievania v okrajových častiach Miami, ktoré vedia byť poriadne drsné. Ako píše distribútor: „Mladý Chiron bojuje o svoje miesto v prostredí, v ktorom často rozhoduje právo silnejšieho, zatiaľ čo jeho vnútorný svet sa plní láskou, bolesťou aj túžbou. “ Podľa odborníkov je spolu s Miestom pri mori a La La Land favoritom.

Prvý kontakt/Arrival

#Hodotenie: 82% #Réžia: Denis Villeneuve #SK premiéra: 10.11.2016

Thriller s Amy Adams v hlavnej roli vzbudil v uplynulom roku množstvo reakcií a tiež čiastočne obnovil záujem širšieho publika o žáner science fiction. Zápletka na prvý pohľad znie banálne. Na Zemi pristanú mimozemské lode a svet je na pokraji globálnej vojny. Následne je zostavený tím expertov, ktorí majú zistiť o čo mimozemšťanom ide.

Skryté čísla

#Hodotenie: 76% #Réžia: Theodore Melfi #SK premiéra: 25.5.2017

Amerika so Sovietskym zväzom súperí o pozíciu vesmírnej veľmoci. Tri afroamerické vedkyne sú považované za ľudské počítače. Pracujú pre NASA, to však neznamená, že nemusia čeliť rasizmu a šovinizmu zo strany nadriadených.

Odporúčame