Vianoce počas prvej svetovej vojny boli iné: Reklama, z ktorej budeš mať zimomriavky

Foto: Alisa Anton/Unsplash

#Aká je väčšina vianočných reklám? Zobrazuje šťastnú rodinu pri nádherne vyzdobenom vianočnom stromčeku, všade sneh a detská radosť. Tak trochu klišé, čo si budeme klamať.

Iba málokedy sa stane, že reklama – či už tá vianočná alebo iná – nás dokáže zaujať a vzbudiť v nás emóciu. To, o čo sa ale postarala firma Sainsbury´s v tebe rozhodne zanechá dojem.

Reklama, ktorá vznikla ešte v roku 2014 zachytáva vianočný čas počas 1. svetovej vojny. Nejde pri tom o vymyslený scenár ale o skutočnú udalosť, ktorá sa stala. Mráz, zima, muži vzdialení ďaleko od svojich domov a netušiac pri tom, kedy nastane ich posledný deň. Obava pohnúť sa, pretože čo ak ťa má na muške nepriateľ.

Počas Štedrého dňa ale bolo zrazu akosi tichšie a v srdciach „obyčajných“ vojakov bolo vľúdnejšie. Namiesto zvukov streľby sa zrazu začali ozývať nemecké slová známej piesne Tichá noc. Po dospievaní na prekvapenie mnohých začali znieť slová tejto piesne v angličtine. Príbeh, ktorý sa naozaj stal, využila firma na krásne posolstvo. Pozri si celú túto reklamu. Garantujeme ti, že pohne tvojím srdcom.

Odporúčame