VIDEOROZHOVOR Veronika je odborníčka na domácnosti: Prezradila, ako zmeniť svoje bývanie na úplne vynovené už za pár eur!

veronika svobodová

Upcyklácia nie je len trendovou záležitosťou, hovorí Veronika Svobodová (Zdroj: Instagram/specialeditionlife)

#Veronika Svobodová má 33 rokov, pochádza zo Spišskej Novej Vsi, ale už dlho žije v Bratislave. Okrem svojej hlavnej práce sa venuje vo voľnom čase organizovaniu domácností. Do povedomia sa však dostala najmä tým, že dáva veciam a nábytku druhú šancu – upcykluje.

Starú stoličku, ktorú niekto vyhodí ku kontajneru zoberie, namaľuje a využije ako kvetináč. Namiesto novej kuchynskej linky upcykluje tú starú tým, že ju premaľuje a vymení úchytky. Nielenže tým ušetrí, týmto spôsobom tiež nezaťažuje ani prírodu.

„Upcyklácia má podľa mňa veľmi blízko aj k životnému štýlu zero waste,“ hovorí nám Veronika. Najprv z fast fashion módy a návštev obchodných reťazcov prešla ku slovenským tvorcom, neskôr jej rozhodnutia smerovali do kuchyne a zmenám stravovania. No a nakoniec spojila príjemné s užitočným a svoju záľubu v organizovaní a dizajne pretavila do celkového životného štýlu. Vypočuj si náš najnovší videorozhovor. Dozvieš sa v ňom napríklad aj tieto informácie:

  • Čo je organizovaná domácnosť?
  • Koľko stojí služba organizovanej domácností?
  • Ako premaľovať dlaždice v kúpeľni a kuchyni?
  • Akú farbu použiť na premaľovanie nábytku?
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame