Veľký Counter-Strike turnaj Minor Rio sa presúva: Vďaka koronavírusu sa výhra zvýšila na 2 milióny dolárov!

Photo by Fredrick Tendong on Unsplash

#Organizátori ESL (Electronic Sports League) si pre fanúšikov hry Counter-Strike: Global Offensive aj tento rok pripravili turnaj Minor. Po prvýkrát sa mal odohrávať v brazílskom Rio de Janeiro, avšak kvôli aktuálnemu koronavírusu sa prekladá. Z pôvodného dátumu 21. – 24. mája sa tak presúva na 19. – 22. november 2020.

Čo vírus ruší, dorovná zvýšený prize pool

Zlú správu ale nasleduje dobrá – vďaka presunutiu sa zmenila aj hodnota výhier – takzvaný prize pool. Organizátori ju zvýšili až na 2 000 000 $, čo turnaju rozhodne len pridáva na atraktívnosti.

Kvalifikácie na Minor Rio začala už 15. februára 2020. Tímy, ktoré úspešne prešli, sa môžu začať pripravovať. Priaznivcov určite poteší, že nebudú chýbať ani obľúbené hráčske tímy Cloud9, Fnatic, Ninjas in Pyjamas či Gambit Youngsters.

Hráči Counter-Strike nastúpení na zápas
foto: YouTube ESL Counter-Strike

Hráči aj zo Slovenska

Turnaj sa na delí na 4 časti, pomenované podľa miest, odkiaľ dané tými pochádzajú:

Rio-Ázia: Renegades, ORDER, ViCiGaming, TYLOO, Mayaalai, TIGER, LucidDream, CamelRiders

Rio-Európa: Fnatic, ComplexityGaming, Team Heretics, Ninjas in Pyjamas, MovistarRiders, CopenhagenFlames, GODSENT, Dignitas

Rio-CIS: Team Spirit, NemigaGaming, SymanGaming, ForZe, Unique Team, WarthoxEsport, Gambit Youngsters, DreamEaters

Rio-Amerika: FuriaEsports, Bad News Bears, Gen.GEsports, Cloud9, Triumph, Team Envy, RED Canids, BOOM Esports

Minulý rok sa turnaj odohral v nemeckom Berlíne. Víťazmi európskej skupiny sa stal tím mousesports, známy aj ako mouz. Zaujímavosťou je, že jeden ich člen pochádza zo Slovenska – David Čerňanský, medzi hráčmi známejší ako frozen.

Hráči Counter-Strike sa povzbudzujú
foto: YouTube ESL Counter-Strike

Chceš sa prísť v novembri pozrieť?

Pre tých najväčších fanúšikov, ktorí by sa radi pozreli do olympijského mesta Rio de Janeiro, sa cena jednodňového lístka zatiaľ pohybuje od 70-130 BRL, čo je približne 12-22 €.

Zakúpiť si môžeš aj 4-dňové lístky, ktoré ponúkajú rôzne zaujímavé doplnky k samotnému dianiu. Hovorí za to aj samotná cena, ktorá je v tomto prípade na širokej škále asi 50 až 5 266 €. Najvyššia cena platí pre skupinu 15 návštevníkov (teda približne 350 € na osobu), ktorí sa môžu tešiť na elite balíček:

  • vstupy na každý deň turnaju
  • posedenie v špeciálnom salóniku pre 15 osôb
  • jedlo a nápoje v cene
  • prístup do prémiovej oblasti, kde môžeš byť blízko k javisku a hráčom
  • prístup na verejné aj prémiové podpisové stretnutia s hráčmi a komentátormi
  • exkluzívne tričko
  • odznak Global Elite pre teba a tvojich kamošov
Atmosféra na Electronic Sports League
Foto: YouTube ESL Counter-Strike

Rozhodne je tu však aj lacnejšia možnosť. Ak si chceš užiť Minor Rio z pohodlia domova, môžeš ho sledovať na streamovacej platforme Twitch naživo. Ktovie, ako sa situácia nakoniec vyvinie. Možno ho budeme z domu sledovať nakoniec všetci. V každom prípade, jeden z najväčších turnajov roku 2020 v hre Counter-Strike: Global Offensive si nesmieš nechať ujsť!

Zdroj: rivalry.com
Odporúčame