Vedeli, že si zničia život, aj tak spravili nesprávne rozhodnutie: Títo ľudia mali počúvať vlastnú intuíciu

Photo by Kyle Broad on Unsplash

#Všetci robíme zlé rozhodnutia. Neexistuje nikto, kto by celý život kráčal len správnym smerom. Mýliť sa je ľudské. Avšak úplne iné je, keď vedome urobíme zlé rozhodnutia. Ako sa cítia ľudia, ktorí jednoducho vedia, že si svojím nesprávnym rozhodnutím práve spackali život? Tu je niekoľko príkladov, ktoré vám ukážu, aké dôležité je počúvať svoju intuíciu.

Až kým nás smrť nerozdelí

Photo by Mélanie Villeneuve on Unsplash

Požiadal som ju o ruku, pretože som mal pocit, že všetci na to čakajú. Vedel som, že to nie je správne. Moja, dnes už bývala žena, bola hysterka najväčšieho zrna. Keď sa ma farár pýtal, či si ju beriem za manželku, pár sekúnd som mlčal. Napriek tomu, že mi v hlave znel výstražný tón, som predsa len povedal áno. Bolo to to najhoršie rozhodnutie môjho života.

Nemyslel som na budúcnosť

Photo by Tim Gouw on Unsplash

Vykašľal som sa na štúdium. Bol som už tesne pred cieľovou rovinkou a myslel som si, že to zvládnem. V tej chvíli som sa zamiloval do najkrajšej a zároveň tej najkrutejšej ženy môjho života. Môj rozum mi vravel, že nemám byť blázon, že za tri týždne mám predsa štátnice. Nepočúval som. Štúdium som nakoniec nedokončil. A tá žena? Tá ani nevie, ako mi spackala život.

Robím prácu, ktorú neznášam

Photo by Ben White on Unsplash

Išiel som na pohovor na prácu svojich snov. Zobrali ma. Tešil som sa ako malé dieťa. V teň deň mi však volali aj z inej, síce lukratívnejšej, no oveľa nezáživnejšej roboty. Dal som sa uniesť vidinou zisku a tak som prijal druhú ponuku. Vedel som, že v nej nebudem šťastný. Keby som počúval svoju intuíciu, tešil by som sa na každý pondelok. Miesto toho robím v práci, ktorú vyslovene neznášam.

Tušil som, že si zoberie život

Photo by Simon Wijers on Unsplash

Moja mama prežila s otcom ťažké časy. Po tridsiatich rokoch manželstva sa rozhodla ho opustiť. Bol to tyran, manipulátor a slaboch. Mama bola na pár dní u nás. Prišiel som pozrieť otca, ako to nesie. Skôr z povinnosti, než zo súcitu. Vedel som, že má doma zbraň. Napadlo mi, že si ju od neho vypýtam, aby nedajbože neurobil nejakú hlúposť. Bolo mi to však trápne, tak som to nechal tak. Na druhý deň som ho našiel na gauči s prestrelenou hlavou. Dodnes si vyčítam, že som mu tú zbraň nezobral. Jeho samovražda bola však pre mňa jednoznačným signálom, že bol naozaj slaboch. Ozajstný chlap by sa k problému predsa len postavil inak.

Vykašľal som sa na umenie

Photo by Alice Achterhof on Unsplash

Vždy ma to ťahalo k umeniu. Keď som si však vyberal vysokú školu, frajerka sa mi vysmiala, že z umenia sa nedá vyžiť. Ja blázon, som ju poslúchol. Išiel som študovať strojarinu, hoci ma to vôbec nenapĺňalo. Nechal som ju už po prvom semestri. K umeniu som sa žiaľ nikdy nevrátil. Možno aj kvôli tomu žijem nudný, nenaplnený život. Teraz však viem, aké dôležité je počúvať svoj vnútorný hlas.

Kolega

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Vedela som, že si nemám začínať s kolegom. No túžba bola silnejšia než zdravý rozum. Začali sme spolu chodiť. Nejako nám to neklapalo a nakoniec sme sa po dvoch mesiacoch rozišli. V práci ho však vidím každý deň. Je to naozaj blbý pocit.

Intuíciu sa teda naozaj oplatí počúvať. Ušetrí nám to kopec nepríjemností, a to naozaj stojí za to.

Zdroj: reddit.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií