Vďaka čomu prerazil Tekashi 6ix9ine? Vypočuj si aj jeho čerstvú novinku

6ix9ine

Analýza kontroverzie okolo Tekashiho (Zdroj: YouTube.com/Tekashi 6ix9ine)

#Tekashi, alebo 6ix9ine, je pseudonym amerického rapera a speváka menom Daniel Hernandez. Jeho kariéru sprevádza nemalá dávka kontroverzie, a práve to sme sa dnes rozhodli spracovať v trochu inom uhle pohľadu. Ako mu to pomohlo stať sa známym po celom svete?

6ix9ine v skratke

Narodil sa 8. mája 1996 v New Yorku v Spojených štátoch amerických. Je známy pre svoju kontroverznú osobnosť a hudobný štýl, ktorý zahŕňa prvky rapu, trapu, ale napríklad aj latino hudby. Jeho skladby boli viackrát ocenené certifikátmi Platinum a Gold a zároveň patrí medzi najpopulárnejších raperov súčasnej doby. Či sa to niekomu páči alebo nie, také sú fakty.

Okrem hudby bol 6ix9ine často v médiách aj kvôli svojim konfliktom s inými hudobníkmi a taktiež aj jeho právnym problémom, ktoré sa týkajú obvinení z organizovanej kriminality, obchodu so zbraňami atď.

Rodený provokatér

6ix9ine, známy svojimi provokatívnymi textami, kontroverzným správaním a neustálymi sporami s inými rapermi, si získal veľkú pozornosť od fanúšikov aj kritikov. Kontroverzné správanie a škandály sa však takpovediac stali jeho značkou a zrejme dosť výrazne pomohli mu v jeho kariére (v ktorej samozrejme netreba zabúdať ani na jeho spojenie so Slovenskom).

Po prvýkrát sa 6ix9ine dostal do povedomia v roku 2017, keď jeho skladby na YouTube získali milióny zobrazení. Jeho kontroverzné texty, výstredné oblečenie, dúhové vlasy a výrazné tetovania, ktoré zdobili jeho tvár a telo, sa stali jeho symbolmi. Jeho albumy, ako Day69 a Dummy Boy, boli komerčne veľmi úspešné, dosiahli vysoké pozície v rebríčkoch a získali mnoho fanúšikov po celom svete.

Ako však píšeme, Tekashi sa rýchlo dostal do konfliktu s inými rapermi a gangmi, najmä s príslušníkmi Bloods a Crips, čo iba prispelo k jeho kontroverznému imidžu. Jeho súboje na sociálnych médiách a verejné výhražky sa stali všeobecne známymi, čo mu pomohlo získavať stále viac pozornosti. Tieto kontroverzie však nezahŕňali len jeho konflikty s inými rapermi.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ultimátny event bratislavskej street kultúry: Prídeš sem aj ty?

V roku 2018 bol obvinený z obchodovania s drogami a nezákonného držania strelných zbraní, čo spustilo jeho súdny proces a neskôr aj spoluprácu s federálnou prokuratúrou. 6ix9ine súhlasil s výmenou informácií o svojich bývalých kolegoch z gangu Nine Trey Gangsta Bloods, a tak sa dostal do svetla reflektorov spájaný s tým, že je udavač.

Aj keď táto spolupráca s prokuratúrou viedla ku kritike zo strany fanúšikov a iných raperov, zároveň mu to dozaista opäť pomohlo v jeho kariére. Jeho prvá skladba po prepustení z väzenia, „GOOBA“, získala viac ako 43 miliónov zobrazení na YouTube za jediný deň. Taktiež aj jeho následujúce skladby, ako „TROLLZ“ s Nicki Minaj a „PUNANI“, dosahovali veľké úspechy v rebríčkoch a stali sa hitmi v rôznych kútoch sveta.

Tekashi v súčasnosti

Teraz je však už rok 2023 a 6ix9ine sa po dlhšej dobe odmlky (a bitke) vrátil na scénu a vydáva nové skladby. Žánrovo však od striktného rapu opäť trochu odbočil a to nielen v prípade nedávnej skladby „Bori“, ale aj v prípade dnešnej novinky.

Tou je pesnička s názvom „WAPAE“, ktorej videoklip bol natáčaný v Ugande a aj samotný song je Afrikou veľmi ovplyvnený. Samotný klip sa Tekashi vybral natáčať bez štábu, čo mu však na atmosfére vôbec neubralo. Poď sa na to pozrieť!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame