V škole nás o dospeláckom živote neučili, museli sme googliť: Hovorí spoluzakladateľ unikátneho projektu Teo

Zdroj: AdultLife

#Nezisková organizácia EduEra úspešne ukončila projekt AdultLife, ktorý sa zameriaval na riešenie dôležitých výziev dospelého života. Projekt AdultLife sa zaoberal oblasťami zamestnania, finančnej gramotnosti, bývania, zdravotnej starostlivosti a občianskej participácie. “Keď vyjdeme zo školy, ani nemáme potuchy o tom, ako si založiť živnosť, pripraviť sa na pohovor alebo ako pravidelne chodiť na dentálnu hygienu. Projekt AdultLife sa snaží odpovedať práve na tieto otázky,” vysvetľuje cieľ projektu Teo Lachkovič, spoluzakľadateľ občianskeho združenia EduEra.

Zdroj: AdultLife

EduEra vo svojom projekte spolupracovala s podobnými vzdelávacími organizáciami v Rakúsku a Portugalsku, pretože zistili, že aj mladí ľudia v týchto krajinách riešia podobné problémy. S cieľom poskytnúť mladým ľuďom dôležité informácie, vytvorili webovú stránku, ktorá je dostupná v slovenčine, portugalčine a angličtine. Stránka obsahuje bezplatné informácie a zdroje týkajúce sa rôznych častí dospievania. Projekt AdultLife sa snažil osloviť mladých ľudí svojím prístupným a zaujímavým spôsobom.

Zdroj: AdultLife

A preto vznikli vzdelávacie podcasty a video tutoriály, ktoré poskytujú informácie a rady týkajúce sa rôznych aspektov dospelého života. Témy zahŕňajú písanie životopisu, sebaprezentáciu pred zamestnávateľom, sporenie, hypotéky a mnoho ďalších. EduEra sa snaží ukázať mladým ľuďom správnu cestu a upozorniť ich na nástrahy, ktoré nás v dospelom živote môžu čakať. „Sami sme si uvedomili, že toho veľa nevieme a nemáme základné informácie o dospelom živote, aj keď mnohí z nás už dávno neštudujú. Práve preto AdultLife vznikol,” dopĺňa Teo Lachkovič.

Okrem online materiálov EduEra vydala aj tlačený diár s názvom „Manuál prežitia dospelého života“. Diár obsahuje klasickú denníkovú časť, ale tiež informačnú časť s infografikami a cvičebnicu s praktickými úlohami týkajúcimi sa rozpočtovania domácnosti a iných povinností dospelého života.
„V EduEre vieme, že pokryť všetky témy na vyučovaní je náročné. Práve preto prichádzame s metódami a materiálmi, ktoré môžu učitelia a učiteľky používať priamo na hodinách,” hovorí Teo, pri rozhovore o školstve. Práve preto sa iniciatíva snaží riešiť nedostatok správneho prístupu k vzdelávaniu v týchto oblastiach a plánuje spolupracovať s učiteľmi na zlepšení tejto situácie. Práve preto experti z tímu EduEry vydali metodickú príručku pre pedagógov, ktorí tieto témy otvárajú na svojich hodinách a jednotlivé výstupy projektu im môžu slúžiť ako neformálne materiály pre vzdelávanie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Plánuješ kúpu ojazdeného auta? Pozor na klamárov, všímaj si tieto veci!
Zdroj: AdultLife

Výstupy projektu môžete nájsť na adultlife.eduera.sk.

O EduEre:

EduEra, založená v roku 2017, sa zameriava na vzdelávanie a považuje ho za najväčšiu hodnotu v spoločnosti. V minulosti bola organizácia ocenená ako The Best Practice NGO a jej práca bola prezentovaná v Európskom parlamente v Bruseli. Projekt AdultLife bol podporovaný programom Erasmus+ a Európskou úniou.

Projekt AdultLife a snaha organizácie EduEra pomôcť mladým ľuďom získať potrebné znalosti a informácie o dospelom živote sú dôležité kroky smerujúce k lepšej príprave mladých ľudí na výzvy, ktoré im dospelosť prináša.

 

 

 

Zdroj: Tlačová správa/AdultLife
Odporúčame