V Dubaji otvoria budúci rok najluxusnejší hotel: Cena za apartmán? Dva milióny eur

The Royal Atlantis v Dubaji (foto: atlantis.com)

#Viac ako desať rokov starý hotel Atlantis The Palm v Dubaji bude mať svojho nástupcu. Stavajú tam totiž najmodernejší luxusný hotel Royal Atlantis. Jeho predchodca Atlantis The Palm sa nachádza na umelo vytvorenom ostrove Palm Jumeirah a získal si povesť magnetu pre celebrity. Tie si obľúbili najmä to, že ponúka niektoré z najpozoruhodnejších a najdrahších apartmánov v Emirátoch.

V nasledujúcich rokoch ho však zatieni ešte väčší a luxusnejší hotel, ktorý momentálne stavajú. S výstavbou hotela sa začalo už v roku 2014 a koncom budúceho roka ho plánujú otvoriť. Tento projekt stál jeden a štvrť miliardy dolárov.

Hotel bude vysoký 185 metrov a bude mať 43 poschodí. Cena za rezidenčný apartmán v takomto gigante by sa mala pohybovať okolo dvoch miliónov eur. V celom rezorte bude 795 hotelových izieb a 231 dvoj- alebo 5-izbových apartmánov.

Okrem toho sa ubytovaní môžu stravovať v jednej zo sedemnástich reštaurácii, kde nebudú chýbať Michelinske hviezdy či si užiť wellness, fitness centrá, 90 bazénov alebo sa kochať pohľadom na najväčšie akvárium na svete s dvomi tisíckami medúz.

Zdroj: gulfnews.com, edition.cnn.com
Odporúčame