V čase vírusu využi modernú dobu vo svoj prospech: Ktoré veci sa ti podarí vybaviť bez potreby chodiť von?

Zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

#Mali by sme zostávať čo najviac doma, obmedziť osobný kontakt. Ale čo robiť v karanténe, keď potrebuješ vybaviť dôležité veci ako nákup či ísť na úrad? Digitálnu dobu, ktorú najmä staršie generácie kritizujú, oceníme práve teraz. Pozri, čoo všetko zvládneš vďaka moderným výdobytkom.

#1 Nakupuj pohodlne

Cez internet zvykneme nakupovať hocičo. Od zľavových kupónov, cez darčeky, knihy, kozmetiku, až po rôzne hlúposti, ktoré nám zbytočne ležia na poličke. Skús si trošku viac rozšíriť obzory a viac sa sústreď na veci, ktoré využijú všetci členovia rodiny. Nejaké tie zásoby základných potravín ľahko nakúpiš aj online. Pokiaľ bývaš vo väčšom meste, celý nákup ti známe reťazce doručia rovno pred dvere. V prípade drogérie či liekov sa obráť na internetové obchody, ktorých je na webe neúrekom.

Zdroj: Photo by picjumbo.com from Pexels

#2 Zavolaj alebo pošli e-mail

Potrebuješ niečo prekonzultovať s pedagógom alebo nejakým úradom? Všetko, čo sa len dá, vybav z domáceho pohodlia. Pokiaľ sa potrebuješ poradiť, zavolaj. Ak stačí len poslať nejaký dokument či poskytnúť informáciu, raz-dva to vybavíš e-mailom. Okrem toho, množstvo vecí sa dá posunúť na neskôr. Všetci sme v rovnakej situácií a našťastie to chápu aj všetky úrady.

#3 Využi sociálne siete

Sociálne siete ti vari nemusíme predstavovať. Je dosť pravdepodobné, že beztak na nich tráviš veľa času. To, ako fungujú, môžeš vysvetliť aj staršej generácii, ktorá bude určite rada, že môže s tebou ostať v kontakte. Človek nie je nikdy dosť starý na to, aby sa nedokázal naučiť nové veci. Vďaka sociálnym sieťam môžeš ostať vo virtuálnom kontakte s kýmkoľvek. A práve teraz tu o to ide. Ak nevieš, čo robiť v karanténe so všetkým voľným časom, zavolaj starým rodičom. Budú určite radi, že ťa počujú.

Zdroj: Photo by Tracy Le Blanc from Pexels

#4 Daj šancu novému nápadu

Plánuješ niečo rozbehnúť a pustiť sa do projektu, ktorý si tak dlho odkladal? Teraz máš jedinečnú šancu preskúmať si obzory a naštudovať si všetko, čo potrebuješ. Vďaka internetovým technológiám nie je potrebné prekonávať žiadne vzdialenosti. Pusť sa do toho a využi z času, ktorý máš k dispozícii, maximum. Všetko je uhol pohľadu. Ktovie, možno práve toto nútené voľno je to obdobie, ktoré ťa najviac posunie dopredu.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame