Už poznáme dátum, kedy Eminem pochová Slim Shadyho: Kedy sa dočkáme albumu?

Eminem

Kedy Eminem vydá album? (Zdroj: YouTube.com/Eminem Music)

#Blíži sa deň, na ktorý čaká celý rapový svet. Keď Eminem vydáva svoj album, scéna stíchne a nechá mu priestor. A teraz je to aj naozaj veľmi oprávnene, nakoľko prichádza smrť Slima Shadyho…

Kedy vyjde album?

Eminem nám najnoviše oznámil, že jeho pripravovaný album The Death of Slim Shady (Coup De Grâce) vyjde už o pár dní, a to konkrétne 12. júla. Správa o dátume vydania prišla krátko pred vydaním druhého singlu z projektu „Tobey,“ na ktorom Marshall spolupracoval s Big Seanom a Babytronom. 

Eminem už pred paŕ týždňami vydal prvý singel projektu s názvom „Houdini,“ ktorý je návratom k jeho singlu z roku 2002 „Without Me.“ Skladba obsahuje odkazy na Megan Thee Stallion a Steve Miller Band a debutovala na 2. mieste v rebríčku Billboard Hot 100.

Smrť Slima Shadyho

Eminem prvýkrát oznámil projekt The Death of Slim Shady počas NFL Draftu ešte v apríli, pričom zverejnil teaser na kriminálnu show s názvom Detroit Murder Files. Neskôr publikoval nekrológ v Detroit Free Press, kde sa lúči so Slim Shadym, jeho hudobným alter egom, ktoré pomerne často stvárnil vo svojich trackoch a klipoch.

Okrem dvoch vydaných singlov album pravdepodobne obsahuje aj produkciu od Dr. Dreho, ktorý potvrdil svoju účasť na projekte.  

Tobey Maguire?

Obal singlu „Tobey“ je odkaz na kultový  meme, kde na seba ukazujú traja Spider-Mani, odvodený presnejšie z devätnástej epizódy televízneho seriálu Spider-Man z roku 1967. Track bol teda logiky nazvaný podľa Tobeyho Maguirea, pôvodného predstaviteľa pavúčieho hrdinu z trilógie režírovenaj Samom Raimim.

Eminem už pred časom spomínal Spider-Mana vo svojich piesňach „Rap God“ a „These Demons,“ zatiaľ čo BabyTron odkazoval na tohto hrdinu vo svojom singli s názvom „Spidey Senses“.

Nad beatom obsahujúcim zvončeky a hard rockový gitarový riff, BabyTron vo svojom hooku odkazuje na Princeznú Leiu, ktorá hovorí Obi-Wan Kenobimu, že bol jej jedinou nádejou vo filme Star Wars z roku 1977 a na The Iron Giant, ktorý konzumuje šrot. Big Sean odkazuje na Yodu a Wesa Cravena. Eminem vo svojej slohe kritizuje svoje piate miesto v rebríčku 50 najväčších raperov všetkých čias podľa Billboard a Vibe a kritizuje Melle Mela za spochybňovanie jeho vysokého hodnotenia… Po vydaní tracku mnohí fanúšikovia interpretovali časť jeho slohy ako útok na Jay-Zho, čo Royce da 5’9″ poprel.

Naše očakávania

Hoci sa zdá, že rap už dosiahol svoje technické maximum, Eminem ako starý známy rapový vizionár môže ešte stále priniesť do žánru niečo nové. Jeho vplyv a odkaz v technickom aspekte rapovej hudby je nesporne prítomné a môže slúžiť ako inšpirácia pre ďalšie generácie umelcov, aby sa odvážili objaviť nové možnosti v rámci technickej stránky rapu.

Sme zvedaví ako pojme vzťah so Slim Shadym a či toto jeho alterego budeme počuť a vidieť naozaj naposledy…

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame