Úprimná spoveď predavačky: Toto sú typy zákazníkov, ktoré idú poriadne na nervy

Foto: stocksnap.io

#Z nakupovania sa rokmi stal životný trend, záľuba alebo spôsob, ako využiť voľný čas. So zväčšujúcou sa ponukou oblečenia narástla aj náročnosť ľudí na kvalitu či obsluhu. Ak sa však na to pozrieme z opačnej strany, ako sa zmenili typy zákazníka? Jedna predavačka to už nevydržala a srdce si vyliala na facebookovej stránke Priznania žien, kde opísala, s akými 10 typmi zákazníkov sa už stretla. My sme z toho vybrali päť najhorších. Patríte medzi nich aj vy?

1. Obkukávači

Len sa im pozdravíte a ich odpoveď je: „Pozerám.“ Poskladané veci rozprestrú a hodia na kôpku. Opýtate sa, či hľadajú niečo konkrétne. Bez toho, aby vám venovali len trocha pozornosti počujete len: „Pozerám.“ Strávia dnu asi 3 minúty, neochotní akokoľvek komunikovať a potom odutí odídu preč. Najhoršie na nich je to, že celé doobedie strávite ukladaním dokonalých komínov, ktoré vedia zdevastovať za 2 minúty.

2. Zdrhači

Sú ochotnejší komunikovať, poukazujete im desať tričiek, osem riflí a päť sák, potom sa opýtajú na cenu a zdrhnú. Niektorí utrúsia poznámku, či sú tie veci zo zlata a podobne.

3. Vyjednávači

Podobné ako zdrhači, avšak potom, čo sa dozvedia cenu, začnú vyjednávať zľavu. Oboznámite ich o aktuálnej akcii, ale stále si melú svoje. Napríklad za sako v hodnote 130€ vám ponúkajú 80€. Nakoniec radšej odídu.

4. Slizáci

Túto kategóriu tvoria z 99% muži. Snažia sa byť za každú cenu vtipní, majú nepríjemné narážky aj dotieravé odpovede. Na otázku: „Poradím Vám?“ väčšinou odpovedajú: „Poraďte mi, ako zbohatnúť.“ Nasleduje 5 minútový smiech nad akože vtipnou odpoveďou. Skúšajú si najdrahšie veci, vrch si prezliekajú výhradne pred kabínkou, hlavne tak, aby ste videli ich chlpatý chrbát a pásik srste nad zadkom.

Keď vám podajú nejaké tričko (či už kupujú alebo nie) už na dotyk je mokré, ako keby s ním zabehli maratón. To, že prevraciate oči zakaždým, keď sa otočia, to je už samozrejmosť. Je pravda, že títo slizáci zväčša aj niečo kúpia (aby neboli za trápnych). Pri blokovaní sa ešte oprú o pult a akože „len tak“ prehodia: „Nejaká zľavička?“ Rýchlo im ťuknete 10%, len nech už idú preč. Pri platbe 99,99€ ešte čakajú, kým im vydáte posledný cent.

Justin Long Television GIF - Find & Share on GIPHY

5. Boháči

Vojdú dnu, či už s cieľom kúpy alebo nie – niečo vyskúšajú, niečo pre muža, niečo pre ženu, pre otca, pre mamu, len tak, aby im to doma stálo…. Ich jeden nákup vám urobí tržbu na celý deň a potom si už bez výčitiek ťukáte do mobilu. Bohužiaľ, tento druh je veľmi zriedkavý. Nakupuje v iných obchodoch alebo v iných štátoch…

Kompletný post:

Odporúčame