Unikátne prírodné divadlo pár hodín od Bratislavy: Park, v ktorom vidíte svet zatopený vodou

Wikimedia/Commons

#Grüner See je rakúsky park, ktorý je od Bratislavy vzdialený len 240 kilometrov. Tento unikát si však pre svojich návštevníkov každú jar pripraví nádherné divadlo. Hladina sa zodvihne do výšky cca 10 – 12 metrov a zaplaví všetky turistické chodníky, lavičky, ktoré si potom mohli užívať potápači. Najväčším zážitkom pre turistov je návšteva tohto jazera v mesiaci jún, pretože vtedy je hladina najvyššie.

Toto jazero sa nachádza približne dve a pol hodiny jazdy autom na juhozápadne od nášho hlavného mesta. Na mape stojí neďaleko mestečka Oberort a najmä v lete je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Hladina jazera, ktorá v zimných mesiacoch nedosiahne ani dva metre, je v júni po roztopení všetkých ľadovcov vysoká niekoľko metrov. Všetko pohltí voda, čo potápačom prinášalo pod hladinou neuveriteľné pohľady.

Milovníci prírody si tak mohli donedávna užiť 7 stupňovú vodu, ktorá ukrýva zem pokrytú trávou a kamenné chodníky. Už samotný názov jazera Grüner See – čiže Zelené jazero, sľubuje unikátny a zapamätania si hodný zážitok a to najmä vďaka priezračnej samragdovozelenej hladine, vďaka ktorej aj z výšky vidíte čo sa pod ňou ukrýva.

imgur.com

Potápačské skupiny z celej Európy sa sem vracali rok čo rok, ale od 2016 je jazero kvôli strachu zo znečistenia, potápaniu neprístupné. Ale pozrieť si tento prírodný úkaz určite stojí za to aj bez potápania.

 

 

 

 

 

Odporúčame