Udalosti, ktoré v roku 2019 otriasli Slovenskom: Športové úspechy, Rytmusova svadba aj tragédie, po ktorých sme sa zomkli

Petra Vlhová

Petra Vlhová vydala autobiografiu (Zdroj: Wikimedia commons/ Rolandhino1)

#V roku 2019 sa na Slovensku dialo niekoľko veľkých vecí. Mnoho z nich súviselo najmä s politickou scénou.  Neobišli nás ani smutné a tragické udalosti, ktoré zomkli Slovákov a ukázali, akým silným národom vieme byť, pokiaľ je potrebná pomoc. Toto sú top udalosti, ktoré v roku 2019 otriasli Slovenskom. Pozitívne alebo negatívne.

Úspech Vlhovej

V prvom štvrťroku sme sa všetci tešili z parádneho úspechu Petry Vlhovej. Lyžiarka opäť dokázala svoje kvality keď vyhrala obrovský slalom na majstrovstvách sveta v Aare. K tomu pridala striebro z kombinácie a bronz zo slalomu.

Zlatá Nasťa

Necelý mesiac na to, konkrétne 8. marca, zdvihla ľudí zo stoličiek úžasná Anastasia Kuzminová. Tá na Majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde vybojovala prvé miesto. Napriek obrovskému množstvu úspechov počas jej kariéry išiel o jej prvý titul na MS v živote. Následne oznámila ukončenie profesionálnej kariéry.

Hlavou štátu sa stala žena

Obrovský prelom v histórii Slovenska nastal 30. marca 2019. Po vyhlásení výsledkov prezidentských volieb sa na čelo štátu postavila Zuzana Čaputová. V druhom kole získala 58,4% a porazila tak Maroša Šefčoviča. Ide tak o prvú ženu, ktorá sa stala na Slovensku prezidentkou.

Foto: FB/Zuzana Čaputová

Hokejisti doma smolu neprelomili

V máji sa u nás konali Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Aj napriek tomu, že naši chlapci pod vedením Craiga Ramsayho skončili až na deviatej priečke, opäť spojili národ. Aj keď sa nám nedarilo, dovolíme si tvrdiť, že nám v tomto prípade nepriala šťastena a naši sa snažili hrať pekný hokej. Slovensko zároveň malo možnosť predviesť sa svetu ako krajina, ktorú sa oplatí navštíviť aj mimo hokejových udalostí.

Rytmus je ženáč

Tempo, aké nabrala láska Rytmusa a Jasminy Alagič bolo priam závratné. Po tom, čo sa objavili ich prvé spoločné fotografie a následne potvrdili vzťah, nasledoval šok. Na Vianoce 2018 oznámili, že sa stanú rodičmi a iba päť mesiacov na to si povedali áno na zámku v Pezinku. V roku 2019 sa im narodilo aj ich prvé dieťa, ktoré dostalo netradičné meno Sanel.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @rytmusking,


Sagan prepisoval históriu

O tom, že na Slovensku máme niekoľko skvelých športovcov niet pochýb. V júli to potvrdil aj Peter Sagan, ktorý po 7. raz vyhral bodovaciu súťaž na Tour de France. Žiadny iný cyklista predtým nezískal zelený dres toľkokrát, čo on.

Peter Sagan, Tour de France
Peter Sagan (foto: © BORA – hansgrohe / Bettiniphoto)

Zbohom, maestro!

Zrejme ešte žiadna smrť známej osobnosti nezasiahla Slovákov tak veľmi ako správa o tom, že z tohto sveta odišiel Karel Gott. Božský Kája zomrel v utorok 1. októbra vo svojom dome počas spánku. Rovnako smutné emócie vyvolala ešte v auguste informácia o smrti Petra Dudáka, zakladateľa skupiny Hex. Obľúbený spevák podľahol rakovine rakovina. Dobrovoľne z toho sveta sa v novembri rozhodla odísť herečka Monika Potokárová.

Foto: wikimedia commons/ David Sedlecký

Slováci sa zomkli pre dobrú vec

Ľudia ukázali, že v krajných prípadoch dokážu držať spolu. Slovenskom v roku 2019 otriasli dve tragické udalosti. Tou prvou bola havária prímestského autobusu pri Nitre, ktorý sa zrazil s nákladiakom. O život prišlo vtedy 12 ľudí a 20 bolo zranených.

Následne v decembri vybuchol plyn v prešovskom paneláku. Smutná udalosť si vyžiadala 7 mŕtvych, 39 zranených a desiatky rodín zostali pred Vianocami bez strechy nad hlavou. Dané udalosti zomkli Slovákov, ktorí sa okamžite zmobilizovali a materiálne i finančne pomohli ľuďom, ktorých zasiahla tá či oná tragédia.

Kontrafakt vydal album

V poradí štvrtý štúdiový album skupiny Kontrafakt uzrel svetlo sveta v decembri. Dlhých 6 rokov fanúšikovia čakali na to, čo chalani z KF prinesú. O albume s názvom Real Newz toho nechceli veľa prezrádzať a tak každý fanúšik v napätí očakával, čo to bude. Nový album obsahuje 13 piesní, pričom takmer všetky sa okamžite dostali medzi najpočúvanejšie songy na Spotify.

Foto: Tvoj Tatko Records

Tehotná Bagárová aj Cibuľková

December sa niesol aj v znamení oznámených tehotenstiev. Radostnú novinu potvrdila nielen Dominika Cibulková, ale na prekvapenie mnohých aj Monika Bagárová. Bývalá superstaristka svoje prvé dieťa čaká s 29-ročným MMA bojovníkom Makhmudom Muradovom. Dámy si dali parádny vianočný darček!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Bagárová (@bagarovamonika),

Odporúčame