Učiť sa dá, aj keď sú školy zatvorené: Sleduj týchto 6 skvelých YouTube kanálov a rozšír si obzory

Foto: Freepik

#Keď sú školy a univerzity zatvorené, je čas zobrať vzdelanie do vlastných rúk. Voľný čas doma využi na maximum. Učenie nemusí byť vždy len povinnou a nudnou aktivitou. Nasledujúce YouTube kanály ťa presvedčia, že nasávanie nových vedomostí môže byť zábavné a zaujímavé.

Schooltag

V tomto zozname nesmie chýbať náš podcastový YouTube kanál, ktorý čoskoro oslávi rok – Schooltag. Ocenia ho predovšetkým tí, ktorých čaká skúška dospelosti, pretože ponúka 25 maturitných okruhov zo slovenskej literatúry a takisto 20 literárny diel v rámci podcastau #citatelskydennik. Všetky diely môžeš nájsť nielen na YouTube, ale aj na Apple Podcasts alebo Spotify.

Dejepis Inak

História je síce zaujímavá, no nie je to predmet, ktorý ulahodí každému. V podobe, ktorú ponúka  kanál Dejepis Inak, sa bude páčiť každému. Šikovná Slovenka Sandra Sviteková v ňom rozpráva o rôznych (nielen) historických témach. Sama vyštudovala učiteľstvo a hoci sa dnes venuje inej profesii, stále jej záleží na vzdelaní druhých.

Baštrng

Autorský projekt Michala Kubovčíka je už pomerne známy a úspešný počin ponúkajúci zaujímavo spracované vybrané témy učiva. V spolupráci s režisérom Karolom Vosátkom a hudobným skladateľom Jurajom Haškom vytvárajú rôzne formáty, ktoré pobavia a naučia zároveň. Na výber tak máš napríklad vtipné zhrnutia diel povinnej literatúry, priblížené rôzne témy z dejepisu, anatómie, chémie, matematiky či fyziky. Vynikajúcou súčasťou je aj oblasť prvej pomoci.

Zmudri

Kanál Zmudri prináša videá na rôzne témy a špeciálne tie, ktoré sa dotýkajú politiky. Dozvieš sa tak, ako prebiehajú voľby prezidenta, parlamentné či európske voľby. Všetko nenásilnou a prirodzenou formou.

Matika za 3 minúty

Vďaka vlogom môžeš vyriešiť aj prípadný problém s matematikou. Navyše, stačia len pár minút a výsledok je na svete. Kanál Matika za 3 minúty prináša dennú dávku matematiky, logických hádaniek aj iných zaujímavostí.

BeWise

K tým najlepším slovenským vzdelávacím kanálom určite patrí BeWise, kde nájdeš asi 10-minútové videá. Prostredníctvom kreslenej postavičky autor vlogu Peťo rieši rôzne témy, okrem iných napríklad aj biológiu, filozofiu alebo fungovanie mozgu.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame