Čo ťa v škole nenaučia: Týchto 6 zručností ti zmení život a osvojíš si ich za menej než hodinu

Photo by Allef Vinicius on Unsplash

#Učiť sa treba, to je jasné. A to aj vtedy, keď už dávno nederieš školské lavice. Mnohé zručnosti nám badateľne zjednodušia každodenné fungovanie a preto stojí za to si ich osvojiť. Užívatelia Redditu sa podelili so schopnosťami, ktoré sa naučíš do šesťdesiatich minút. Vybrali sme tie najlepšie z nich.

#1 Prvá pomoc

Tak toto by mal vedieť naozaj každý z nás, pretože ide skutočne o život. Stojí za to investovať pár minút času a naučiť sa, ako sa dá zachrániť život druhého človeka. Možno to nikdy nebudeš potrebovať. Nikto z nás však nevie, v akej životnej situácii sa ocitne.

#2 Ako vymeniť pneumatiku

Mnohí, ktorí to už vedia spraviť, tvrdia, že na tom nie je nič zložité. Ak sa to naučíte, môžete sa vyhnúť nepríjemnej situácii na ceste. A podľa všetkého to zvládnu aj ženy. Takže vysúkajte si rukávy a vyskúšajte to!

#2 Základy šitia

Photo by Dinh Pham on Unsplash

Nie, nemusíš si hneď kupovať šijací stroj. Ale vedieť navliecť niť do ihly, urobiť uzlík a zašiť si gombík by mal vedieť každý z nás. Bol by si prekvapený, koľko ľudí má s touto jednoduchou činnosťou značné problémy.

#3 Efektívne zdriemnutie

Myslíme to vážne. Máš hodinu čas a si unavený ako kôň? Skús si zdriemnuť. Stačí však na 20 minút. Ak tento čas pretiahneš, budeš podľa odborníkov ešte unavenejší, ako predtým. Aj 20 minút oddychu totiž dokáže s našim telom urobiť skutočné divy.

#4 Meditácia

Photo by Max Rovensky on Unsplash

Toto je ďalší spôsob, ktorým si môžeš nielen oddýchnuť, ale i vyčistiť myseľ. Ak si pod stresom, máš plnú hlavu myšlienok, skús aspoň na 15 minút vypnúť. Naučiť sa meditovať netrvá dlho. Ak sa však chceš dostať hlbšie k svojej podstate, budeš sa musieť meditácii venovať skutočne pravidelne. Tréning skutočne robí človeka majstrom.

#5 Nauč sa uviazať kravatu

To platí najmä pre mužov. Mnohí sa s tým trápia celé veky, otravujú manželky či matky, hoci technika správneho viazania kravaty sa dá raz-dva naučiť. Len treba chcieť a nebyť lenivý.

#6 Nezabudni na sebaobranu

Photo by Jason Briscoe on Unsplash

Okrem návodov na internete sa môžeš prihlásiť aj do rôznych kurzov. Stačí si osvojiť zopár základných chvatov, ktoré ti môžu zachrániť život. Mnohí tréneri sa však zhodnú na jednom. Základná technika sebaobrany ti zaberie len 10 sekúnd. Volá sa „utekaj.“ Skutočne je to efektívnejšie, než sa dostať s niekým do priameho stretu.

#Bonus: Čomu sa oplatí venovať pravidelne

Photo by rawpixel on Unsplash

Ak máš denne pár minút voľného času, skús ich stráviť zmysluplnou aktivitou. Môžeš si osvojiť základy strojopisu, stiahnuť si aplikácie zamerané na výučbu cudzích jazykov, či trošku sa popreťahovať pri joge alebo pilates. Keď ťa niečo zaujme, choď do toho. Naučiť sa niečo nové má vždy zmysel. A to platí pre všetky vekové kategórie.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame