Tyrkysová voda, pieskové pláže a horúce počasie: Kvôli ostrovu lásky nemusíte cestovať do Karibiku

unsplash.com

#Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že dovolenková sezóna je nenávratne preč. Ľuďom skončili dovolenky, začal sa školský rok, letný šatník vystriedalo teplé oblečenie a výber letnej destinácie bookovanie hotelov v horách.

Tohtoročná dovolenková sezóna Slovákov bola silná. Rastúci trend cestovania pokračuje a last minute už nie je ani lacný a ani trendy. V skutočnosti už naozaj nie je z čoho vyberať ani niekoľko týždňov pred odjazdom. Vyberte si svoju budúcoročnú letnú dovolenkovú destináciu už teraz a objednajte si ju skôr, ako vám ju niekto vyfúkne.

Väčšina Slovákov už dlhé roky obľubuje Chorvátsko. Z leteckých dovoleniek prevláda Grécko, Bulharsko, Turecko či Egypt. Ak však hľadáte niečo nové, neopozerané a bezpečné, rozhodnite sa pre Severný Cyprus. Toto je 5 hlavných dôvodov, prečo ho navštíviť.

1.) More, ktoré môže konkurovať Karibiku

O Severnom Cypruse sa hovorí ako o ostrove lásky. Povráva sa, že z morskej peny sa tu zrodila bohyňa Afrodita a voda je naozaj čarovná. Najmä v oblasti Bafra je biela až tyrkysová a na dno vidíte aj po niekoľkých metroch od brehu. Jemný piesok v kombinácií s týmto morom sú vskutku magické, o čom sa môžete presvedčiť aj na nasledujúcom videu.

Marcela Zigová

2) Dostupnosť

Exotika je síce krásna a lákavá, avšak iba do toho momentu, kým nemáte za sebou dlhý let. Častokrát sa aj s prestupmi tento čas pohybuje v rozpätí od 12-20 hodín. Navyše si k tomu treba pripočítať fakt, že z Bratislavy sa na takéto miesta nedostanete, čomu treba venovať ďalší čas cesty na letisko.

Severný Cyprus má neskutočnú výhodu. Letí sa tam z nášho hlavného letiska a za približne 3 hodiny ste tam. Na výber sú dve možnosti cestovania a to buď priamy let a dlhší transfer do hotelov, alebo krátke medzipristátie v Turecku, ktoré trvá približne 30 minút.

Marcela Zigová

3) Luxusné hotely a kasína

Prezident Severného Cyprusu sa rozhodol vyťažiť z cestovného ruchu čo najviac. Už vyššie spomínanú oblasť Bafra chce premeniť na dovolenkový raj. K tomu majú slúžiť práve novovybudované atraktívne a luxusné hotely. Rezorty však nebudú hocijaké. Podmienkou je, že každý musí byť postavený v nejakom štýle. Stretnúť sa tak môžete s hotelom postaveným v štýle Chrámu kráľovnej Artemis, Noemovej archy a na jar pribudne aj hotel inšpirovaný Babylonskou záhradou. Povráva sa, že ďalší hotel má byť postavený v tvare lietadla.

Severný Cyprus je zároveň rajom pre kasína. Majte ale na pamäti podmienky, ktoré s návštevou kasína súvisia. Niekde ho môžu navštíviť až ľudia starší ako 25 rokov. Dôležité je aj decentné a spoločenské oblečenie, žiadne fotografovanie a podobne.

4) Nepreplnenosť

Fotografie, na ktorých v mori či na pláži nikto nie je, sú častokrát zásluhou šikovnej ruky retušéra. Je samozrejmé, že počas najväčšej dovolenkovej sezóny sú pláže preplnené ľuďmi. Stále je to však menej ako v Chorvátsku. Zvoľte si radšej súkromnú hotelovú pláž a rozdiel v počte ľudí bude rapídny. Vedeli ste, že v oblasti Bafra sú zatiaľ iba 2 hotely?

Foto: Marcela Zigová

5. Počasie

Počasie na ostrove je rajom pre milovníkov slnka, pretože je tu dlhé leto a krátka mierna zima. Od apríla do októbra svieti slnko približne 11 hodín denne.

Marcela Zigová

 

Odporúčame