Týchto 8 hviezd športu padlo skutočne nadol: Drogy, vraždy, nevera, dlhy…

Flickr

#Mali úspech, peniaze aj slávu, no veci nabrali iný spád. Niektorí skončili na drogách, iní vo väzbe, ďalším sa podarilo vrátiť na športový vrchol. Vybrali sme pre vás 8 zaujímavých príkladov športovcov, ktorí spadli skutočne nadol. A nie všetkým sa podarilo odraziť späť…

Andre Agassi

Príbeh jedného z najlepších tenistov všetkých čias je inšpiratívny. Agassi vtrhol na kurty v 80. rokoch ako veľká hviezda, no potom prišiel výkonostný pád a problémy so slávou. Tie ho doviedli až k závislosti na metamfetamíne. Napriek tomu sa z toho Američan dostal, vrátil sa na kurty a koncom 90. rokov bol opäť svetovou jednotkou.

Oscar Pistorius

Juhoafrický paralympionik bol symbolom boja s nepriazňou osudu. Nohy, o ktoré prišiel, keď mal 11 rokov, nahradil protézami a okrem toho, že bol na paralympiádach fenoménom, začal štartovať aj so zdravými športovcami. Potom však v jednu osudnú noc zastrelil svoju priateľku. Údajne si myslel, že išlo o zlodeja. Po dlhoročných súdnych sporoch, momentálne sedí vo väzení.

https://www.youtube.com/watch?v=HP4toCFmrAo

Lance Armstrong

Ďalší symbol boja s nepriazňou osudu. Armstrong v mladom veku prekonal rakovinu, ktorá mu dávala malé šance na prežitie. Potom sa však vrátil silnejší a vyhral 7-krát najslávnejšie cyklistické preteky sveta – Tour de France. Po rokoch podozrievaní sa však naplno podarilo odhaliť systematický doping, ktorý fungoval v jeho tíme a tiež úplatky a šikanu z jeho strany. Prišiel o tituly aj sponzorov. Momentálne čelí žalobe od US Postal, štátnej poštovej spoločnosti, ktorá roky sponzorovala jeho tím. Ak prehrá, bude musieť zaplatiť desiatky miliónov dolárov.

Ronaldo

Brazílčan Ronaldo bol obrovskou futbalovou hviezdou a neskutočným strelcom. Mal však časté zdravotné problémy a výkyvy jeho formy boli obrovské. Nakoniec jeho kariéra zhasla, futbalista mal problémy s obezitou, kvôli čomu sa už na trávniky nedokázal vrátiť. Nakoniec ho načapali s troma prostitútkami – transvestitmi.

O.J. Simpson

Ak pád na dno, tak poriadny. O.J.Simpson bol hviezdou v americkom plátne a mal aj filmové ambície. Nakoniec bol však obvinený z vraždy manželky a nasledoval jeden z najsledovanejších amerických procesov všetkých čias. Simpson bol oslobodený, no nakoniec ho pred niekoľkými rokmi opäť zatkli za ozbrojenú lúpež.

Tiger Woods

Najlepší golfista všetkých čias vyhral na prelome 90. a nultých rokov všetko, čo sa dalo. Potom sa však prevalili jeho aféry a nevera a následne od neho odskočili takmer všetci sponzori. Woods ešte aktívne hráva, sú to však už roky od jeho posledného veľkého víťazstva.

Mike Tyson

Legenda boxu mala vždy problémy so svojou násilnou povahou. Bol obvinený zo znásilnenia, sedel vo väzení. Nezvládol však ani množstvo peňazí a v minulosti vyhlásil bankrot.

Lamar Odom

Basketbalista bol partnerom Khloé Kardasihan, takže si ako hráč LA Lakers okúsil high life celebrít. Potom však prišiel pád, problémy v manželstve, drogy, neúspešný reštart kariéry a hospitalizácia potom, čo ho našli v kóme. Momentálne sa mu údajne vodí lepšie, na palubovky sa však asi už nevráti.

https://www.instagram.com/p/76OK-HmySc/?taken-by=lamarodom

 

 

 

 

Odporúčame