Týchto 8 hromadných bitiek poznačilo svet hokeja: Najväčšia z nich je zo Slovenska, v najnovšej Košičania bránia rozhodcu

Youtube

#Pred niekoľkými dňami médiami otriasla správa o hromadnej bitke medzi 16-ročnými hokejistami Košíc a bieloruského Brestu, v ktorom mladí východniari bránili rozhodcu. Hoci nejde o najväčšiu bitku histórie, hovorí to o tom, že sa stále ešte dejú a je jedno, či je to na majstrovstvách sveta, v NHL alebo na turnaji mladíkov. Vybrali sme teda 8 hokejových konfliktov, ktoré stoja za pozretie. Nielen kvôli ostrým úderom, ale tiež okolnostiam, ktoré im predchádzali.

Kanada vs. Sovietsky Zväz (1987)

Táto bitka stará 30 rokov si dokonca od nás zaslúžila aj samostatný článok. Doteraz je často považovaná za najväčšiu bitku v histórii. Určite tomu napomohol aj duch doby a súperenie západu s východom. Juniori Sovietskeho Zväzu a Kanady sa takto pobili v roku 1987 počas majstrovstiev sveta v Piešťanoch. Išlo naozaj do tuhého.

Kanada vs. Česko (1997)

Semifinále majstrovstiev sveta v hokeji. Kanadskí reprezentanti boli frustrovaní zo šikovnej hry Čechov a tak začali hrať stále tvrdšie a tvrdšie. Ich napadnutia hráčov vyvrcholil asi najväčšou hromadnou bitkou histórie seniorských svetových šampionátov. Do finále však postúpila Kanada.

Colorado Avalanche vs. Detroit Red Wings (1997)

V druhej polovici 90. rokov to boli najsilnejšie tímy NHL, ktoré sa preslávilo svojou nevraživosťou. 26. marca 1997 si počas zápasu Detroitu s Coloradom neudržal na uzde naozaj nikto, dokonca ani legendárny brankár Patrick Roy, ktorý sa pobil s jeho náprotivkom Mikeom Vernonom.

Philadelphia Flyers vs. Montral Canadiens (1987)

Takéto niečo sa dnes už príliš nevidí. Hráči Philadelphie boli vždy známi svojou tvrdou hrou, v roku 1987 však narazili na podobne tvrdého súpera v podobe Montrealu Canadiens. A všetko to vypuklo ešte počas rozkorčuľovania.

Košice vs. HC Brest (2017)

Najnovší prípad, košickí mladíci z hokejovej akadémie Igora Libu sa takto pobili so 16-ročnými hráčmi bieloruského Brestu, ktorí sa evidentne nevedeli zmestiť do kože. Zarážajúce na tom je, že Bielorusi napadali aj rozhodcu, ktorého bránili práve Košičania.

Boston Bruins vs. New York Rangers (1979)

Toto je úplný masaker. Hráči z Bostonu sa nechali vyprovokovať domácimi fanúšikmi Rangers a bitka tak vyústila do toho, že začali preskakovať mantinel a mlátiť sa s nimi.

New York Islanders vs. Pittsburg Penguins (2011)

Islanders so slovenským dlháňom Milanom Jurčinom sa rozhodli pomstiť Penguins po tvrdom zákroku na ich hráča. Zaujímavé bolo, že tento faul sa stal už týždeň predtým, takže hráči v sebe držali horúcu krv poriadne dlho.

Laval vs. St George (2015)

Aj v nižších zámorských ligách sa hrá pekne tvrdo. Napríklad v kanadskej lige zvanej LNAH sa pred pár rokmi stretli dva miestne tímy a poriadne si to spolu vyrozprávali. Nechýbal ani Slovák – skúsený útočník Juraj Kolník, ktorý si kedysi zahral aj v NHL.

 

Odporúčame