Tvrdá rana pre pirátov: Web TopSerialy.to spolu s úložiskami nelegálneho obsahu skončili

Photo by Victoria Heath on Unsplash

#Slovenský internet sa otriasa v základoch. Môže za to fakt, že množstvo obľúbených webových portálov zo streamovaním pirátskeho obsahu dostali stopku. Tisíce hodín obľúbených seriálov si tak na niekoľko desiatok hodín nemohol nikto len tak zadarmo pozrieť.

Stalo sa tak preto, lebo Openload a Streamango, servery, na ktoré bolo možné nahrávať obsah a potom ho vkladať na iné weby, boli zrušené protipirátskou organizáciou s názvom ACE (Alliance for Creativity and Entertainment). To sa odrazilo napríklad na mimoriadne populárnom webe TopSerialy.to, na ktorom donedávna svietil jasný odkaz:

„Sluzby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukoncili svoju prevadzku, vzhladom na fakt, ze vsetky odkazy na videa boli z tychto zdrojov sme sa rozhodli ukoncit prevadzku aj my. Farewell, RIP.“ Momentálne ti však už web vôbec ani nenačíta. Úprimne, chápeme, že množstvo ľudí si nepredpláca streamovacie služby, ako Netflix či HBO GO, a to z dôvodu, že na každom človek nájde len niečo a komplexná možnosť za rozumné peniaze neexistuje.

Photo by Neringa Šidlauskaitė on Unsplash

Treba si však uvedomiť, že weby na štýl TopSerialy.to boli ilegálne a ich podpora znamenala poškodenie samotných tvorcov. My pirátske sledovanie rozhodne schvaľovať nebudeme, je však nutné dodať, že množstvo iných webov dokázalo na zmenu rýchlo zareagovať a prispôsobiť sa. Ako s tým už naložíš ty, je na tvojom vlastnom svedomí a vedomí.

Zdroj: hashtag.sk, Torrent Freak,
Odporúčame